Naše produkty

Paradajka stupická poľná skorá - Lycopersicon Lycopersicum - rajčiak - semená - 0,1 g

1002602

Nový produkt

Paradajka stupická je veľmi skorá kolíková odroda, ide o veľmi starú a známu odrodu. Známa je vďaka svojej výbornej chuti. Patrí medzi tradičné slovenské druhy rajčiakov. Možno ju pestovať vo vonkajších záhonoch či v skleníku, a je možné ju tiež pestovať ako kríčkovú odrodu bez viazania.

Tvar plodov paradajky stupickej je guľovitý, veľkosťou sú skôr drobnejšie, s hmotnosťou do 55 g. Plody sú pevné a nepraskajú.

Chuť je plná, sladká a rajčinky sú veľmi dobrým doplnkom pri príprave pokrmov studenej kuchyne. Využiť sa dajú i na priamu konzumáciu či tepelné spracovanie.

Balenie s hmotnosťou 0.1 g obsahuje približne 30 semien.

Viac detailov

0,74 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálna hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo. 

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Doba zrenia: 70 dní.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Apríl, Marec, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu