×

Kategórie

Paradajka stupická poľná skorá - Lycopersicon Lycopersicum - rajčiak - semená - 35 ks

×

Paradajka stupická je veľmi skorá kolíková odroda, ide o veľmi starú a známu odrodu. Známa je vďaka svojej výbornej chuti. Patrí medzi tradičné slovenské druhy rajčiakov. Možno ju pestovať vo vonkajších záhonoch či v skleníku, a je možné ju tiež pestovať ako kríčkovú odrodu bez viazania.

Tvar plodov paradajky stupickej je guľovitý, veľkosťou sú skôr drobnejšie, s hmotnosťou do 55 g. Plody sú pevné a nepraskajú.

Chuť je plná, sladká a rajčinky sú veľmi dobrým doplnkom pri príprave pokrmov studenej kuchyne. Využiť sa dajú i na priamu konzumáciu či tepelné spracovanie.

Čítaj viacShow less
0,76 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002602
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 70 dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002602

Parametre

Farba plodu
Červená
Odroda
Kolíková
Nehybridná
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Február
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa