Naše produkty

Paradajka Indigo Rose - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 7 ks

1001516

Nový produkt

Kolíková odroda rajčiaka Indigo Rose je typická svojim netradičným vzhľadom plodov. Samotná rastlina sa hodí do vonkajších záhonov či do skleníka, lebo môže dorastať do výšky cez 2 m.

Odroda sa radí medzi tzv. čierne rajčiaky, ktoré boli vyšľachtené v USA, a ktorých zdrojom boli divoko rastúce rajčiaky z Chile a Galapág. Paradajky majú fialový až čierny nádych. Sú typické svojim vysokým obsahom anthokyanínov, ktoré sa v bežných červených rajčiakoch nevyskytujú. Anthokyaníny sú silné antioxidanty, ktoré pomáhajú v boji proti civilizačným chorobám.

Plody tohoto rajčiaka sú stredne veľké, o hmotnosti do 80 g. Tvar je guľatý až plocho guľovitý. Dôležité je zberať až skutočne zrelé plody, ktoré sa vyznačujú tým, že strana rajčiaka, ktorá nie je dostatočne oslnená, má jasno červený nádych. Na dotyk sú paradajky poddajné.

Chuťovo sa podobajú bežným odrodám a sú vhodné hlavne na tepelné spracovanie - do polievok, omáčok či kečupov.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,44 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba ploduČierna, Červená, Fialová
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Február, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu