×

Kategórie

Paradajka Indigo Blue Berries - Lycopersicon lycopersicum L. - rajčiak - semená - 7 ks

×

Rajčiak Indigo Blue Berries je kolíková odroda krásneho cherry rajčiaka a naviac aj veľmi zdravého.

Možno ho pestovať okrem vonkajších záhonov aj vo väčších kvetináčoch na balkóne. Jedná sa o vitálnu a odolnú odrodu zo skupiny Indigo. Plody sú menšie, guľaté, a dozrievajú do hnedo červenej až fialovej farby. Patrí medzi čierne odrody rajčiakov, pričom na tmavo sú sfarbené miesta plodu, ktoré sú dostatočne oslnené. Zatienené strany plodu sú zelené a v dobe zrelosti prechádzajú do červenej farby. Je nutné nechať plody dostatočne vyzrieť, aby boli chutné.

Chuť je osviežujúca, kyslastá a zároveň dostatočne sladká. Výborne sa hodia na priamu konzumáciu, do šalátov aj na dekoratívne účely.

Balenie obsahuje 7 ks semien. 

Čítaj viacShow less
2,15 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1001847
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001847

Parametre

Farba plodu
Fialová
Čierna
Odroda
Kolíková
Nehybridná
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Február
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa