Naše produkty

Paradajka Indigo Blue Berries - Lycopersicon lycopersicum L. - rajčiak - semená - 7 ks

1001847

Nový produkt

Rajčiak Indigo Blue Berries je kolíková odroda krásneho cherry rajčiaka a naviac aj veľmi zdravého.

Možno ho pestovať okrem vonkajších záhonov aj vo väčších kvetináčoch na balkóne. Jedná sa o vitálnu a odolnú odrodu zo skupiny Indigo. Plody sú menšie, guľaté, a dozrievajú do hnedo červenej až fialovej farby. Patrí medzi čierne odrody rajčiakov, pričom na tmavo sú sfarbené miesta plodu, ktoré sú dostatočne oslnené. Zatienené strany plodu sú zelené a v dobe zrelosti prechádzajú do červenej farby. Je nutné nechať plody dostatočne vyzrieť, aby boli chutné.

Chuť je osviežujúca, kyslastá a zároveň dostatočne sladká. Výborne sa hodia na priamu konzumáciu, do šalátov aj na dekoratívne účely.

Balenie obsahuje 7 ks semien. 

Viac detailov

1,93 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

 
Dátový hárok
Farba ploduFialová, Čierna
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu