Naše produkty

Paradajka Black Opal - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 7 ks

1003432

Nový produkt

Rajčiak Black Opal patrí medzi kolíkové odrody, dá sa pestovať vonku na záhone alebo v skleníku. Ide o odrodu, ktorá je podobná odrode s názvom Black Cherry. 

Jej okrúhle drobné cherry plody s hmotnosťou cca 15 g sú sfarbené do hnedočervenej až fialovočiernej farby. Sú veľmi sladké, šťavnaté a aromatické.

Táto odroda je odolná voči chorobám a je veľmi výnosná. Paradajky sú mäkšie, preto ich treba včas pozberať. Najviac vhodné sú na priamu konzumáciu alebo na prípravu jedál studenej kuchyne.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,59 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. 

 
Dátový hárok
Farba ploduFialová, Čierna, Hnedá, Červená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Február, Máj
OdrodaNehybridná
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu