Naše produkty

Paradajka Brandywine čierna - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 7 ks

1000301

Nový produkt

Rajčiak Brandywine je stredne skorá kolíková odroda, pochádzajúca z USA. Rastlina dosahuje výšku až 2 m a je vhodná na pestovanie vonku či v skleníku. Vyžaduje pevnú oporu, lebo plodí veľké tmavo červené až čierne plody, ktoré môžu dosahovať naozaj vysokú hmotnosť a veľkosť až 10 cm. 

Chuť je plná, sladká a zároveň jemne kyslá.

Plody majú veľké množstvo vnútorných prepážok, takže sa dajú ľahko krájať na plátky. Sú vhodné na priamu konzumáciu, na dekorovanie pokrmov, do šalátov, ale taktiež na tepelné spracovanie.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,48 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 80 dní.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba ploduČierna, Červená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Február, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu