Naše produkty

Paradajka kolíková Sonet F1 - Lycopersicon lycopersicum - rajčiak - semená - 20 ks

1001707

Nový produkt

Rajčiak Sonet F1 je skorá až poloskorá kolíková odroda rajčiaka, ktorá je vhodná na pestovanie v skleníkoch a v teplejších oblastiach i na zeleninových záhonoch. S obľubou sa využíva pre studené i teplé rýchlenie.

Plody sú vajcovitého tvaru, stredne veľké, s hmotnosťou okolo 80 g (i viac). Farba je v čase zrelosti sýto červená. Výhodou tejto odrody je odolnosť plodov voči praskaniu a padaniu. Zberajú sa preto celé strapce, pričom na každom z nich dozrieva približne 10 plodov.

Rajčinky sú veľmi chutné, pevné, hodia sa na priamu konzumáciu i na iné bežné spracovanie.

Balenie obsahuje 20 ks semien.

Viac detailov

1,59 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. 

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
OdrodaF1 Hybridná
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu