×

Kategórie

Paradajka kolíková Sonet F1 - Lycopersicon lycopersicum - rajčiak - semená - 20 ks

×

Rajčiak Sonet F1 je skorá až poloskorá kolíková odroda rajčiaka, ktorá je vhodná na pestovanie v skleníkoch a v teplejších oblastiach i na zeleninových záhonoch. S obľubou sa využíva pre studené i teplé rýchlenie.

Plody sú vajcovitého tvaru, stredne veľké, s hmotnosťou okolo 80 g (i viac). Farba je v čase zrelosti sýto červená. Výhodou tejto odrody je odolnosť plodov voči praskaniu a padaniu. Zberajú sa preto celé strapce, pričom na každom z nich dozrieva približne 10 plodov.

Rajčinky sú veľmi chutné, pevné, hodia sa na priamu konzumáciu i na iné bežné spracovanie.

Balenie obsahuje 20 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,22 € (s DPH) 1,52 €
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001707
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001707

Parametre

Farba plodu
Červená
Odroda
F1 Hybridná
Kolíková
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Február
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
3,76 € (s DPH)
Lúka starých čias - 10 g (vhodné pre 5 - 10 m2) - predaj trávneho osiva Krásna pestrofarebná lúka obsahujúca aj vzácne poľné buriny, ako napr. kúkoľ, hlaváčik či kravinec. Krásu tejto lúke dodávajú klasické vlčie maky...
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa