Naše produkty

Kôpor voňavý - Anethum graveolens - semená - 500 ks

1000733

Nový produkt

Kôpor voňavý je približne 15 - 20 cm vysoká jednoročná rastlina so silno aromatickou vôňou. Rastlina pochádza z východnej oblasti Stredomoria a zo západnej Ázie.

Kôpor sa pestuje na záhradách ako významná korenina i zelenina. Je vhodný nielen na priamu kuchynskú úpravu, ale taktiež na sušenie a konzerváciu.

Konzumnou časťou je list, ktorý sa reže pri zemi s celou mladou rastlinou. Na účel nakladania zeleniny sa zbierajú kvety.

Viac detailov

0,84 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená kôpru sa vysievajú postupne priamo na vonkajšie stanovisko, a to keď už pôda nie je zamrznutá ani mokrá - od apríla najneskôr do augusta, aby Vám rastliny stačili vyrásť do prvých mrazov. Hĺbka výsevu je 0,5 – 1 cm, rozostup medzi riadkami 20 – 25 cm. Doba klíčenia je približne 10 - 20 dní pri teplote 10 – 20 °C

Stanovisko by malo byť slnečné či polotieň, chránené pred vetrom. Kôpru vyhovuje hlinitá, priepustná pôda, s dostatkom živín. Rastlinám nevyhovuje príliš ťažká a premokrená pôda, a rovnako ani suchý a kamenitý podklad.

Rastliny nezabudnite pravidelne zalievať a prípadne hnojiť (hnojivá bez obsahu chlóru).

Vegetačné obdobie kôpru je 65 – 75 dní, takže postupným výsevom si zabezpečíte celosezónny zber.

Kôpor sa odporúča vysievať v blízkosti uhoriek, šalátov a kapusty, ktoré v prítomnosti tejto bylinky dobre prospievajú. Naopak sa vyhnite pestovaniu kôpru v blízkosti fenyklu.

Pokiaľ pestujete kôpor voňavý v kvetináči, vysievajte v dvoch kvetináčoch, v intervaloch po dvoch týždňoch. Úrodu môžete zbierať z jedného kvetináča, zatiaľ čo v druhom ďalšia dorastá. Pri zalievaní dávajte pozor na listy. Ak je rastlina príliš vysoká, podoprite ju.

 

 
Dátový hárok
Výška80 - 100 cm
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaMáj, Júl, Apríl, Jún, August
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

9 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu