×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Koriander mexický - Eryngium foetidum - semená koriandra - 0,02 g

×

Koriander mexický má svoj pôvod v Strednej a Južnej Amerike, odkiaľ sa neskôr rozšíril do Ázie. Koriander mexický je tropická bylina, ktorá je príbuzná koriandru. Mexický koriander je letnička. Dorastá do výšky 20 cm.

Tradičná čínska medicína využíva jeho liečivé účinky pri tráviacich ťažkostiachLístky podporujú chuť do jedla a trávenie.

Chuťovo je podobný koriandru, ale je oveľa výraznejší. V našej kuchyni sa s ním bežne nestretnete, je skôr špecialitou ázijských a juhoamerických pokrmov.

Je veľmi vhodný na sušenie. Výhodou koriandra mexického je, že jeho lístky sa lepšie sušia a zachovávajú si farbu a chuť aj v sušenom stave. Hodí sa hlavne na ochucovanie pokrmov. Jeden lístok koriandra mexického stačí do celého pokrmu.

Balenie s hmotnosťou 0.02 g obsahuje približne 40 semien.

Čítaj viacShow less
1,39 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1003152
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Spôsob pestovania záleží na tom, ako chceme rastlinu využiť. Pokiaľ sa uspokojíte s aromatickými listami, potom si rastlinu bez problémov vypestujete v kvetináči doma. Pre zber semien už budete potrebovať vonkajší záhon.

Koriander sa vysieva v druhej polovici mája priamo na záhon. Možno si ho i predpestovať ako sadenicu od marca do apríla. Pre urýchlenie klíčenia môžete semená namočiť na 2 – 3 dni do vlažnej vody alebo harmančekového nálevu. Doba klíčenia sa pohybuje okolo 2 - 3 týždňov (i dlhšie).

Bylinke sa bude dariť na úplnom slnku, v priepustnej, zásaditej a výživnej pôde. Taktiež je dôležitá pravidelná závlaha.

Rastlina neznáša mráz, takže ju pestujte ideálne ako klasickú letničku.

Listy sa zbierajú pomerne skoro, semená až približne koncom augusta. Semená sa zberajú dozreté (po zhnednutí) a potom sa sušia.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003152

Parametre

Výška
80 - 100 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Dvojročné
Letničky
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa