Naše produkty

Koriander mexický - Eryngium foetidum - semená - 0,02 g

1003152

Nový produkt

Koriander mexický má svoj pôvod v Strednej a Južnej Amerike, odkiaľ sa neskôr rozšíril do Ázie. Koriander mexický je tropická bylina, ktorá je príbuzná koriandru. Mexický koriander je letnička. Dorastá do výšky 20 cm.

Tradičná čínska medicína využíva jeho liečivé účinky pri tráviacich ťažkostiachLístky podporujú chuť do jedla a trávenie.

Chuťovo je podobný koriandru, ale je oveľa výraznejší. V našej kuchyni sa s ním bežne nestretnete, je skôr špecialitou ázijských a juhoamerických pokrmov.

Je veľmi vhodný na sušenie. Výhodou koriandra mexického je, že jeho lístky sa lepšie sušia a zachovávajú si farbu a chuť aj v sušenom stave. Hodí sa hlavne na ochucovanie pokrmov. Jeden lístok koriandra mexického stačí do celého pokrmu.

Balenie s hmotnosťou 0.02 g obsahuje približne 40 semien.

Viac detailov

1,14 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

Spôsob pestovania záleží na tom, ako chceme rastlinu využiť. Pokiaľ sa uspokojíte s aromatickými listami, potom si rastlinu bez problémov vypestujete v kvetináči doma. Pre zber semien už budete potrebovať vonkajší záhon.

Koriander sa vysieva v druhej polovici mája priamo na záhon. Možno si ho i predpestovať ako sadenicu od marca do apríla. Pre urýchlenie klíčenia môžete semená namočiť na 2 – 3 dni do vlažnej vody alebo harmančekového nálevu. Doba klíčenia sa pohybuje okolo 2 - 3 týždňov (i dlhšie).

Bylinke sa bude dariť na úplnom slnku, v priepustnej, zásaditej a výživnej pôde. Taktiež je dôležitá pravidelná závlaha.

Rastlina neznáša mráz, takže ju pestujte ideálne ako klasickú letničku.

Listy sa zbierajú pomerne skoro, semená až približne koncom augusta. Semená sa zberajú dozreté (po zhnednutí) a potom sa sušia.

 
Dátový hárok
Výška80 - 100 cm
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Máj
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieLetničky, Dvojročné
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

8 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu