×

Kategórie

Kukurica Jantar F1 - Zea mays - semená kukurice - 30 ks

×

Kukurica Jantar je hybridnou odrodou neskorej pukancovej kukurice. Je veľmi úrodná najmä pri pestovaní v teplých oblastiach.

Rastlina je vyššia s jednou alebo dvoma odnožami.

Zrná sú stredne veľké, okrúhle a oranžové s vysokým podielom pukavosti. Je teda veľmi vhodná na výrobu domáceho popcornu.

Čítaj viacShow less
1,07 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002705
Obľúbené
Popis

S predpestovaním kukurice môžete začať od apríla do mája. Rastlina dobre klíči pri teplotách okolo 20 °C. Osivo je vhodné pred samotným výsevom máčať. Klíčenie obvykle trvá 1–2 týždne. Predpestované osivo urýchľuje úrodu približne o 3 týždne.

Priamy výsev je možný v polovici mája, po odznení ranných mrazíkov. Pôda nesmie mať nižšiu teplotu ako 10 °C. Nižšie teploty môžu výrazne ovplyvniť rast rastlín, naopak neskorší výsev spôsobuje nižší výnos. Je vhodné výsev prekryť fóliou, ktorá pomôže udržať teplo (akonáhle sa objavia klíčky, vymeníme fóliu za netkanú textíliu alebo vytvoríme zvýšený fóliový kryt). Ideálna hĺbka výsevu je 2–3 cm.

Stanovište by malo byť slnečné, dobre chránené pred vetrom. Substrát volíme hlinitopiesočnatý, humózny, dobre priepustný, napr. pre výsev a množenie. Substrát používajte vždy sparený. Ideálny spon je 50 x 20 cm. Rastliny je dobré prihnojovať hydinovým trusom a priestor medzi nimi pokryť mulčom. Dôležitý je pre rast dostatok vlahy - rastliny je nutné zalievať dôkladne, aby sa voda dostala až ku koreňom.

Kukuricu je možné uchovávať dlhodobo pomocou zamrazenia. V čerstvom stave vydrží iba krátku dobu, pretože kukuričný cukor sa pri vyššej teplote rýchlo mení na škrob a dochádza k múčnateniu zrna.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002705

Parametre

Farba plodu
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Odroda
F1 Hybridná
Zber
August
September
Mohli byste ešte potrebovať
7,97 € (s DPH)
Altela je pasívny pomocný prípravok, ktorý zamedzuje vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových chorôb rastlín. Je určený najmä na ošetrenie zemiakov, zeleniny, jahôd, ovocných stromov a vínnej révy. Prípravok obsahuje...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa