×

Kategórie

Ľalia ázijská Linda - Lilium - cibuľoviny - 1 ks

×

Ľalia Linda patrí medzi plnokveté odrody ľalií. Má nádherné plnokveté kvety oranžovej farby s rozvetvenými bodkami, doplnené o odtiene oranžovo-ružovej.

Rastlina dosahuje výšku 80 - 100 cm a je vhodná k rezu. 

Kvitne od júna do júla. Táto ľalia bude ozdobou vašej záhrady.

Veľkosť cibuliek: 18/20

Balenie obsahuje 1 ks cibuľky.

Čítaj viacShow less
3,19 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
2000580
Obľúbené
Popis

Ideálne obdobie na výsadbu ľalií je na jeseň v septembri až októbri (pred prvými mrazmi) alebo na jar od marca do apríla. Cibuľky by mali byť vložené tak hlboko, aby vrstva pôdy nad nimi bola cca 3 x vyššia než samotná cibuľka. Táto odporúčaná hĺbka chráni rastliny ako v zime, tak aj v lete pred menej priaznivým počasím.

Ľalie vyžadujú hlinito-piesčitú, na živiny bohatú, priepustnú pôdu, najčastejšie neutrálnu alebo mierne kyslú. Pod cibuľku sa dáva drenáž z piesku zmiešaným s kompostom. Stanovisko by malo byť dostatočne slnečné, ale zároveň chránené pred priamym slnkom. Je možné ľalie pestovať aj v polotieni. Ľalie odporúčame sadiť v skupinkách, aby lepšie vynikli. 

Ľalie majú rady primeranú zálievku, určite sa neodporúča, aby zotrvávali v premočenej pôde.

Pred zimou ľalie chránime vrstvou vyzretého kompostu, ktorý im na jar poskytne dostatok živín. Odporúča sa taktiež mulčovanie, a to po celý rok. Na jar je vhodné ľalie prihnojiť. Možno použiť špeciálne hnojivárohovinuslepačince alebo žihľavový výluh.

Odkvitnuté kvety se priebežne odstraňujú.

Ľalie sa dajú pestovať aj v črepníkoch. Kvetináč by mal byť však dostatočne veľký, aspoň 20 x 20 cm. Nesmieme zabudnúť na dobrú drenáž. Môžeme použiť i perlit.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000580

Parametre

Výška
80 - 100 cm
Farba kvetu
Oranžová
Ružová
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Október
September
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Druh ľalií
Ázijské hybridy
Balenie cibuľovín
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
2,20 € (s DPH)
Tulipán Kung Fu je odroda tulipánu dorastajúca do výšky až 40 cm a vyznačujúca sa kvetmi čerešňovočervenej farby s bielym lemom. Tie sa objavujú od apríla do mája. Rastlina je vhodná na rez. Veľkosť cibuliek: 10/11
1,67 € (s DPH)
Rastlina chia alebo šalvia hispánska je krásna dekoratívna rastlina, ktorá sa v našich podmienkach pestuje hlavne v domácom prostredí. Pôvodom je z oblasti Latinskej Ameriky. Dosahuje výšku 80 – 100 cm a obrastá...
1,72 € (s DPH)
Tulipán Charming lady je pivoňkový tulipán kombinujúci všetky farby západu slnka od bledožltej do sýto oranžovej. Kvety najjemnejšej broskyňovej farby sa výborne kombinujú s ostatnými tulipánmi. Kvitne od apríla do...
Čo ešte môžete potrebovať?
2,62 € (s DPH)
Ben - Test pôdnej pH Ben - Test pôdnej pH je určený pre rýchle stanovenie reakcie zeminy. Zloženie roztoku umožňuje vykonať analýzu počas niekoľkých minút. 

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa