Naše produkty

Related articles

Archangelika lekárska - Angelica archangelica - semená angeliky - semiačka - 1 gr

1000101

Nový produkt

Archangelika lekárska - Angelica archangelica je vysoká dvojročná až krátkodobo vytrvalá liečivka. Účinná látka je obsiahnutá v celej rastline. Angelika zmierňuje kŕče, stimuluje trávenie a zbavuje plynatosti. Čaje z angeliky užívame proti bolestiam hlavy a vyčerpania, listy priložené na pokožku pôsobia ako tonikum. Stonky možno použiť aj ako ozdobu.

Obsah balenia cca 150 ks

Viac detailov

0,67EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestujeme angeliku?

Pestovanie nie je náročné. Angelike sa darí na tienistom stanovišti, bujne rastie vo vlhkej, hlbokej, humóznej a mierne kyslej pôde. Pôda by mala byť vždy vlhká, preto je potrebné ju pravidelne zalievať. Jej semienka, ktoré pomerne rýchlo strácajú klíčivosť, vysievame v jesenných mesiacoch (aby premrzli).

Semená sa nezahŕňajú do pôdy, pretože im prospieva svetlo. Vzhľadom k tomu, že rastlina je mohutného vzrastu (často cez 2 metre) vyžaduje častejšie hnojenie. V prvom roku rastlina vytvára len krátky repovitý podzemok, ktorý sa v druhom roku predlžuje a vyháňa bohaté korienky. V druhom roku je byľ okrúhla, hrubá, jemne brázdená, dutá, červenkastá, hore zelená a rozkonárená.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu