Naše produkty

Sladovka hladkoplodá - Glycyrrhiza glabra - semená sladkého drievka - semiačka - 4 ks

1001530

Nový produkt

Je veľmi známa liečivá rastlina, ktorá okrem svojho liečebného významu, je tiež používaná ako ochucovadlo do cukroviniek či obľúbených likérov. Niektorí z nás si pri pojme sladké drievko predstavia čierny pelendrek, ktorý, až nám rastlina vyklíči, si môžeme z jej koreňa urobiť sami.

Viac detailov

1,89EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Niečo málo o rastline: Sladovka je vytrvalá rastlina s abnormálne dlhými koreňmi. Nie zriedka dosahujú dĺžku cez jeden meter. Sladké drievko kvitne v lete fialovými kvetmi. Plodí tzv. lysý struk, ktorý obsahuje práve nové semienka.

Ako pestujeme sladovku zo semien?

Výsev - je možný počas celého roka. Semienka najprv namočíme do vody na 24 až 48 hodín.Semienka zasadíme do hĺbky 0,5 až 1 cm. Substrát by mal byť humózny.Pôda by mala byť neustále vlhká. Avšak pozor - vlhká neznamená mokrá! Mokrá pôda je najväčším nepriateľom exotických semien. Preto rastlinku zalievajte len jemne. Klíčenie zvyčajne nastáva po 4 týždňoch. Vhodná teplota pre rastlinu je izbová nad 20 stupňov. Tejto rastline sa dobre darí v polotieni. Sladké drievko sa pestuje hlavne kvôli svojim mohutným koreňom, ktoré ocenia hlavne priaznivci ľudového liečiteľstva. Nielen že pôsobí priaznivo na sliznicu nášho žalúdka, ale tiež uľahčuje odkašliavanie.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu