Naše produkty

Levanduľa lekárska biela Ellegance Snow - Lavandula angustifolia - semená 15 ks

1001249

Nový produkt

Levanduľa biela Ellegance Snow je neobvyklá, bielo kvitnúca odroda levandule, ktorá kvitne od júla do septembra. Jej kvety prekrásne voňajú. Má listy šedo zelenej farby.

Jej domovom je Stredomorie s severná Afrika. 

Dosahuje výšku okolo 25 - 40 cm. Potrebuje hlavne dostatok svetla.

Vďaka svojej výške sa vynikajúco vyníma na balkónoch v hrantíkoch a celkovo v kvetináčoch, je vhodná na pestovanie v trvalkových záhonoch a hodí sa aj na vytvorenie voňavého živého plotu. Je atraktívna pre rozmanitý užitočný hmyz - hlavne včely a motýle.

Sušený kvet a vňať sa používa v domácnostiach na prevoňanie, dobrý spánok či odpudenie molí.

Viac detailov

1,18 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

predpestovaním semien levandule začnite vo februári alebo marci vnútri. Semená sa vysievajú do výsevného substrátu zmiešaného s pieskom a rašelinou (ideálne v rovnakom pomere), na dno nádoby sa odporúča dať keramzit ako drenážnu vrstvu. Hĺbka výsevu je 2 x väčšia ako veľkosť semienok. Teplota na klíčenie je min. 20 °C. Doba klíčenia je dlhšia, až 4 týždne.

Vzídené rastlinky sa presádzajú na vonkajšie stanovisko najskôr v polovici mája alebo skôr až v júni. Vyžadujú slnečné a teplé stanovisko, ale je dobré rastliny nechať postupne zvykať na vonkajšie podmienky.

Pôda by mala byť ľahká a dobre priepustná. Levanduľa nevyžaduje prihnojovanie. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, použite vápenaté hnojivo.

V septembri odstrihnite uschnuté časti rastliny a nechajte levanduľu prezimovať vonku. Sú to plne mrazuvzdorné kríky. Iba pokiaľ ju pestujete v nádobe, je vhodné ju i s nádobou zapustiť do zeme, pretože koreňový systém nie je v nádobách tak vyvinutý.

Na jar je potom čas na radikálny rez – mladé rastlinky zostrihnite na 5 cm (pozor, aby ste nezasiahli do drevnatej časti rastliny, tá by potom už neobrástla). Staršie rastliny strihajte do polovice minuloročných prírastkov.

 
Dátový hárok
Výška20 - 40 cm
Farba kvetuBiela
Doba kvitnutiaJúl, September, August
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Máj, Apríl
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

9 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu