Naše produkty

Levanduľa lekárska fialová - Ellegance purple - Lavandula angustifolia - semená - 15 ks

1003433

Nový produkt

Levanduľa fialová - Ellegance Purple patrí medzi novšie trváce odrody. 

Bola ocenená za veľmi skoré a bohaté kvetenstvo. Výška rastliny je iba 40 – 50 cm, ale možno ju zastrihovať do kompaktných tvarov na výšku 20 - 25 cm. Rastlina potom bohato kvitne sýto modro-fialovými aromatickými kvetmi. Obdobie kvitnutia je od júna do júla.

Rastlina je vhodná do okrasných záhonov, ale i do črepníkov na balkón.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

predpestovaním semien levandule začnite vo februári alebo marci vnútri. Semená sa vysievajú do výsevného substrátu zmiešaného s pieskom a rašelinou (ideálne v rovnakom pomere), na dno nádoby sa odporúča dať keramzit ako drenážnu vrstvu. Hĺbka výsevu je 2 x väčšia ako veľkosť semienok. Teplota na klíčenie je min. 20 °C. Doba klíčenia je dlhšia, až 4 týždne.

Vzídené rastlinky sa presádzajú na vonkajšie stanovisko najskôr v polovici mája alebo skôr až v júni. Vyžadujú slnečné a teplé stanovisko, ale je dobré rastliny nechať postupne zvykať na vonkajšie podmienky.

Pôda by mala byť ľahká a dobre priepustná. Levanduľa nevyžaduje prihnojovanie. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, použite vápenaté hnojivo.

V septembri odstrihnite uschnuté časti rastliny a nechajte levanduľu prezimovať vonku. Sú to plne mrazuvzdorné kríky. Iba pokiaľ ju pestujete v nádobe, je vhodné ju i s nádobou zapustiť do zeme, pretože koreňový systém nie je v nádobách tak vyvinutý.

Na jar je potom čas na radikálny rez – mladé rastlinky zostrihnite na 5 cm (pozor, aby ste nezasiahli do drevnatej časti rastliny, tá by potom už neobrástla). Staršie rastliny strihajte do polovice minuloročných prírastkov.

 
Dátový hárok
Výška10 - 20 cm
Farba kvetuFialová
Doba kvitnutiaJún, Júl
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Máj, Apríl, Jún
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

9 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu