Naše produkty

Lotos indický ružový - Nelumbo nucifera - semená - 2 ks

1003560

Nový produkt

Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete.

Jedná sa o okrasnú rastlinu, prirodzene sa vyskytujúcu v pomaly tečúcich vodách. Táto trvalka kvitne tmavoružovými  kvetmi, ktoré majú až 20 cm v priemere.

Rastlina je skoro celá jedlá - dajú sa jesť jej odnože. V juhovýchodnej Ázii sa používajú na prípravu rôznych jedál. Lotos je v Indii považovaný za posvätnú rastlinu.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Lotos sa podobá leknu. Na rozdiel od neho však je jeho pestovanie pomerne náročné, a to hlavne preto, že lotosy vyžadujú celoročne pomerne vysoké teploty. Ideálnym prostredím pre ne bude jazierko v zimnej záhrade. Vonku sa im bude dariť iba v najteplejších mesiacoch.

Pred výsevom obal semien narušte, namočte semienka na 1 deň do vlažnej vody. Pokiaľ semená napučia, potom môžete počítať s tým, že vám pomerne rýchlo vyklíčia. Pokiaľ sa tak nestane, celý proces spravte ešte raz. Napučané semená sa sadia do vlhkého substrátu.

Teplota vzduchu by mala byť aspoň 25 °C. V čase, keď sa objavujú prvé listy, presaďte rastliny do bahnitého substrátu alebo štrku a vložte do jazierka. Teplota vody nesmie klesnúť pod 20 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné.

V zime sa lotusy pestujú pri teplote min. 10 °C.

 
Dátový hárok
Farba kvetuRužová
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

16 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu