Naše produkty

Lotos indický - Nelumbo nucifera - semená - 2 ks

1000901

Nový produkt

Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete.

Jedná sa o okrasnú rastlinu, prirodzene sa vyskytujúcu v pomaly tečúcich vodách. Táto trvalka kvitne bielymi kvetmi, ktoré majú až 20 cm v priemere.

Rastlina je skoro celá jedlá - dajú sa jesť jej odnože. V juhovýchodnej Ázii sa používajú na prípravu rôznych jedál. Lotos je v Indii považovaný za posvätnú rastlinu.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Lotos sa podobá leknu. Na rozdiel od neho však je jeho pestovanie pomerne náročné, a to hlavne preto, že lotosy vyžadujú celoročne pomerne vysoké teploty. Ideálnym prostredím pre ne bude jazierko v zimnej záhrade. Vonku sa im bude dariť iba v najteplejších mesiacoch.

Pred výsevom obal semien narušte, namočte semienka na 1 deň do vlažnej vody. Pokiaľ semená napučia, potom môžete počítať s tým, že vám pomerne rýchlo vyklíčia. Pokiaľ sa tak nestane, celý proces spravte ešte raz. Napučané semená sa sadia do vlhkého substrátu.

Teplota vzduchu by mala byť aspoň 25 °C. V čase, keď sa objavujú prvé listy, presaďte rastliny do bahnitého substrátu alebo štrku a vložte do jazierka. Teplota vody nesmie klesnúť pod 20 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné.

V zime sa lotusy pestujú pri teplote min. 10 °C.

 
Dátový hárok
Farba kvetuBiela
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu