Naše produkty

Lotos indický - Nelumbo nucifera - semená Lotosa - semiačka - 2 ks

1000901

Nový produkt

Lotos indický - latinský názov Nelumbo nucifera je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete.

Viac detailov

1,63 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Lotos indický kvitne obrovskými ružovými či bielymi kvetmi. Rastlina je skoro celá jedlá - dajú sa jesť jej odnože. V juhovýchodnej Ázii sa používajú na prípravu rôznych jedál. Nemýľte si ju s leknom!

Ako pestovať Lotos indický?

Semená Lotosa najprv ošmirgľujeme - tým pádom ich povrch ľahko narušíme a bude sa do nich môcť dostať voda, ktorá je potrebná na klíčenie. Po ošmirgľování semienka namočíme na jeden deň do vody, aby napučali. Ak nám nenabobtnajú, ošmirgľujeme ich viac.
Lotos indický potrebuje iba vodu .... Potom semienka dáme do teplej vody (27 - 28 °C) a za týždeň by sme sa mali dočkať klíčenia. Po vytvorení prvého listu môžeme rastlinu zasadiť do bahnitého substrátu alebo do štrku, ktorý sa dáva do akvárií. Potom nádobu zalejeme vodou do výšky 30 cm.
Rostllinu môžeme pestovať v jazierku v zimnej záhrade, skleníku, či akváriu alebo tiež vo vaničke s vodou na okennom parapete.

Najvhodnejšie je použiť okrúhle kvetináče, tam totiž môže Lotos neobmedzene rásť okolo múrov kvetináča bez toho, aby mu v tom bránili okraje kvetináča.

Tu sú veľkosti kvetináčov, ktoré by sme mali dodržiavať:

Malý Lotos: Priemer kvetináča 25 cm

Stredná Lotos: Priemer kvetináča: 40 cm

Veľké Lotos: Priemer kvetináča: 50 cm

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu