Naše produkty

Mäta kobercová - Mentha pulegium - semená mäty - semiačka - 25 ks

1001616

Nový produkt

Mäta kobercová je liečivá bylina používaná už od antiky. Rastlina má veľmi intenzívnu vôňu. Má dezinfekčné účinky. Od ostatných druhov mät sa líši tým, že sa používa ako pôdokryvná rastlina. Z toho je odvodený názov kobercovitá - vytvára "koberce".

Viac detailov

0,99 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestovať mätu kobercovú zo semien?

Mäta nie je náročná na zloženie pôdy ani stanovište, avšak lepšie sa rozrastá vo vlhších pôdach. Mätu je dobré si predpestovať doma, po posledných mrazoch ju môžeme dať von.

Dá sa tiež pestovať na okennom parapete napríklad v kuchyni, budeme ju mať vždy po ruke. Užíva sa predovšetkým pri žalúdočných problémoch, ďalej pri bolestiach zubov alebo dasien a tiež posilňuje nervovú sústavu.Využíva sa tiež pri bolestiach zubov alebo dasien a posilňuje nervovú sústavu.Použitie-listy sa nechajú vysušiť na slnku a uschovajú sa vo vzduchotesných nádobách.Z mäty si môžete pripraviť čaj na vnútorné použitie ,na vonkajšie použitie je vhodná ako prostriedok proti svrbeniu pokožky (stačí ak rozdrvíte čerstvé lístky ).Naparovanie nad horúcou vodou so sušenými listami zas pomáha pri prechladnutí.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

7 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu