Naše produkty

Melón Galia Exelor F1 - Cucumis melo - dyňa - semená - 5 ks

1000330

Nový produkt

Melón Galia je veľmi výnosná cukrová odroda melónu. Jedná sa o hybrid melónu žltého a melónu cantaloupe, ktorý bol prvý krát pestovaný v Izraeli. Niekedy sa týmto melónom hovorí sieťkované, pretože ich šupka je pokrytá drobnými jazvičkami, pripomínajúcimi sieť. 

Farba šupky plodu prechádza od zelenej do žltej, podľa štádia zrelosti. Dužina vnútri plodu je svetlo zelená až žltá. Zrelé plody poznáme podľa toho, že už postrádajú tvrdosť, pri stlačení začínajú ľahko pružiť. Taktiež je dôležité všímať si vôňu, ktorá je u zrelých plodov intenzívnejšia.

Melón Galia sa využíva s obľubou do ovocných šalátov, kde sa kombinuje s kyslejšími druhmi ovocia, lebo jeho chuť je veľmi špecifická a sladká. Okrem toho sa hodí aj v kombinácii s lososom alebo sušeným mäsom. Obľúbený je tiež ako prísada do koktejlov, smoothie a čerstvých džúsov.

Balenie obsahuje 5 ks semien. 

Viac detailov

2,22 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Rastlina má vysoké nároky na teplotu a ďalšie klimatické podmienky.

pestovaním semien je možné začať už v januári. Sadíme do hĺbky 0,5 cm, ideálne do rašelinovej tabletky. Minimálna teplota na klíčenie je 18 °C (najlepšie cez 20 °C). Doba klíčenia je 10 – 20 dní. Ideálny spon je 1 x 1 m.

Rastlinku presádzame v apríli alebo máji, a to ideálne do skleníka, kde bude mať oveľa lepšie podmienky, pretože je veľmi náchylná na kolísanie teplôt, časté dažďové prehánky a poveternostné podmienky. K úspešnému rastu potrebuje dostatok tepla a svetla. Najviac jej bude vyhovovať ľahká, kyprá pôda, s dostatkom živín.

 
Dátový hárok
Farba ploduŽltá
OdrodaHybridná F1
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Január, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

14 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu