Naše produkty

Mučenka banánová - Passiflora mollissima - semená mučenky - semiačka - 5 ks

1003225

Nový produkt

Mučenka banánová - Passiflora mollissima - predaj kvalitných semien

Mučenka banánová patrí k lianovitým rastlinám a pochádza z peruánskych Ánd. Prečo sa jej hovorí mučenka banánová? Nejde o banánovník plodiaci banány, ale mučenka banánová svojimi plodmi pripomína banány. Odtiaľ teda pochádza jej názov.

Viac detailov

1,93 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Plody mučenky banánovej sú bohaté na vitamíny A a C, dajú sa konzumovať buď priamo, alebo sa hodí na výrobu marmelád. Rastlina plodí už druhým rokom 4 - 10 cm dlhé plody, pripomínajúce banány. Plody chutia sladko, trochu pripomínajú chuť jabĺk. Mučenka banánová je teda popínavá rastlinka, ktorá sa u nás pestuje ako izbové rastliny, pokojne aj u Vás v paneláku. V pohorí And dorastá do výšky až niekoľkých desiatok metrov, u nás tejto závratné výšky nedosiahne. Ako pestovať rastlinu Mučenka banánová zo semien? Semená pred výsevom namočíme na 48 hodín do teplej vody. Výsev je možný počas celého roka.

Rastlina sa pestuje v byte. Najlepšie klíči pri teplote 22 až 26 stupňov. Klíčenie trvá 4 až 6 týždňov. Substrát nesmie byť preliaty, ale len vlhký. Plody mučenky banánovej sú bohaté na vitamíny A a C, dajú sa konzumovať buď priamo, alebo sa hodia na výrobu džemov. Rastlina plodí už druhým rokom 4 - 10 cm dlhé plody, pripomínajúce banány. Plody chutia sladko, trochu pripomínajú chuť jabĺk. Mučenka banánová je popínavá rastlinka, ktorá sa u nás pestuje ako izbová rastlina, pokojne aj u Vás v paneláku.

V pohorí Ánd dorastá do výšky až niekoľkých desiatok metrov, u nás tákuto výšku nedosiahne. Ako pestovať rastlinu Mučenka banánová zo semien? Semená pred výsevom namočíme na 48 hodín do teplej vody. Výsev je možný počas celého roka. Rastlina sa pestuje v byte. Najlepšie klíči pri teplote 22 až 26 stupňov. Klíčenie trvá 4 až 6 týždňov. Substrát nesmie byť preliaty, ale len vlhký.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu