Naše produkty

Horká uhorka Naja - Momordica sp. - semená - 6 ks

1003148

Nový produkt

Horká uhorka Naja pochádza z tropickej Ázie. V súčasnosti sa pestuje hlavne v Číne a v Karibiku. Je to jednoročná rastlina, ktorej výhonky dosahujú dĺžku 4 m.

Je vhodná len na pestovanie v skleníku, lebo miluje horko a takmer stopercentnú vlhkosť vzduchu. Je známa aj pod názvom karavela, podľa typicky zúženej špičky plodu. Plody môžu byť cca 20 cm dlhé a sú typické svojou bradavičnatou šupkou. Najskôr sú zelené, postupne blednú a v priebehu zrenia sa môžu sfarbiť až do oranžova.

Rastlina má žlté kvety okolo 3 cm v priemere.

Plody sú bohatým zdrojom kyseliny askorbovej a obsahujú množstvo látok s antioxidačnými účinkami. Majú aj priaznivý vplyv na hladinu glukózy v krvi.

Táto odroda má horkú chuť spôsobenú semenami plodov. Preto je nutné ich pred kuchynskou úpravou odstrániť. Potom ju môžete tepelne upravovať, prípadne skúsiť aj v surovom stave ako šalátovú uhorku. Skôr sa však pestuje na dekoratívne účely.

Balenie obsahuje 6 ks semien. 

Viac detailov

2,17 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ide o teplomilnú rastlinu, ktorá sa hodí pre pestovanie v skleníku.

predpestovaním semien sa začína v mesiaci marec až apríl v interiéri. Je nutné zvoliť sparený výživný substrát a miernu zálievku (premokrenie semenám škodí). Semienka sadíme do hĺbky 1 - 1,5 cm. Rastliny vyžadujú dostatok svetla, teplotu okolo 22 °CDoba klíčenia je 3 - 5 týždňov, niekedy i dlhšia.

Rastliny presádzame do skleníka v priebehu mája.

Miesto pre výsadbu uhoriek by malo mať dostatok slnečného svitu a takmer stopercentnú vzdušnú vlhkosť, malo by mať humóznu, ľahkú pôdu, ktorá má dostatočný obsah živín. Ideálny spon je 50 x 100 cm. V čase, keď začínajú uhorky kvitnúť a nasadzovať prvé plody, je možné ich prihnojiť liadkomhydinovým trusom alebo špeciálnymi postrekmi priamo na listy.   

 
Dátový hárok
Farba kvetuŽltá
Farba ploduZelená, Oranžová
OdrodaNehybridná
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Máj
MrazuvzdornosťNie
DruhNetradičné odrody
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

13 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu