Naše produkty

Kiwano - africký melón - africká rohatá uhorka - Cucumis metuliferus - semená kiwana - 8 ks

1001032

Nový produkt

Druhy rodu Cucumis majú svôj pôvod v a Ázií, hoci mnohé z nich majú iba miestny význam. Do tohto rodu patria aj naše uhorky, ktorým sa rastlina Kiwano svojim vzhľadom aj nárokmi na pestovanie značne podobá.

Kiwano tak ako naše uhorky tvorí poplazy a kvitne žltými kvetmi. Z kvetov sa po opelení vytvárajú oválne bobule dĺžky 15 cm a do 700g váhy. 

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Spočiatku tyrkysovo sfarbená šupka sa v čase zrelosti mení na žiarivo oranžovú s bledými škvrnkami a vystupujúcimi hrubými rožkatými výbežkami. 

Narozdiel od našich uhoriek sa plody Kiwana zbierajú až v čase úplnej zrelosti. Vnútro plodu vypĺňajú šťavnaté miešky ostrozelenej farby obklopujúce biele semená.

Chuťou pripomína naše uhorky, možno s príchuťou banánu, avšak sú kyslé čo je zrejme dôsledkom vysokého obsahu vitamínu C. Má tiež vysoký obsah draslíka, vápnika a železa.

Konzumuje sa surová dužina, zvyčajne ako súčasť rôznych šalátov. 

Ako pestovať kiwano zo semien?

Kiwano je jednoročná bylina a jej pestovateľské nároky sú podobné nárokom našich uhoriek ? veľa tepla, slnka, vody a živín. V našich podmienkach môžeme rastliny predpestovať začiatkom jari a po oteplení ich vysadiť do záhrady alebo skleníka, prípadne presadiť do väčšej nádoby a poskytnúť im opornú mriežku. Semená vysievame čo najskôr po obdržaní a pred výsevom ich máčame aspoň 24 hod. v teplej vode.

Klíčenie môže trvať aj 6 týždňov. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste ? nie na priamom slnku. Je vhodné pre výsev zabezpečiť vyššiu vzdušnú vlhkosť prekrytím sklom alebo fóliou.

Teplota na klíčenie by mala byť okolo 22°C a vzídené rastlinky je potrebné spočiatku chrániť pred priamym slnkom, aby nedošlo k popáleniu.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

7 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu