Naše produkty

Muškátová uhorka Casabanan - Sicana odorifera - semená uhorky - 6 ks

1002928

Nový produkt

Muškátová uhorka alebo Casabanan je viacročná rastlina pochádzajúca zo Strednej Ameriky. V našich klimatických podmienkach sa pestuje skôr ako izbová rastlina.

Rastlina tvarom plodu a popínavými výhonkami pripomína našu uhorku, hoci listami a dĺžkou výhonov sa skôr podobá nášmu viniču.

Jedná sa o popínavú rastlinu s intenzívnou vôňou, ktorá je bohato obsypaná kvetmi, z ktorých dozrievajú 30 - 60 cm dlhé plody, pripomínajúce uhorku. Farba plodu je sýto oranžová až červená, povrch je hladký.

Nezrelé zelené plody sa môžu variť, dusiť alebo konzervovať. Dužina plodu je žltá, niekedy s odtieňom oranžovej, konzumuje sa čerstvá alebo sa z nej môže pripraviť džem. V tmavom a suchom priestore sa môžu plody skladovať aj niekoľko mesiacov.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Viac detailov

1,93 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Túto rastlinu môžeme pestovať ako izbovú počas celého roka alebo si na jar predpestujeme priesady

Ide o teplomilnú rastlinu, ktorá sa hodí ako pre poľné pestovanie, tak aj pre pestovanie v skleníku či fóliovom kryte.

predpestovaním semien sa začína v mesiaci apríl. Najskôr je treba narušiť obal semien a máčať ich 24 hodín vo vlažnej vode. Je nutné zvoliť sparený výživný substrát a miernu zálievku (premokrenie semenám škodí). Semienka sadíme do hĺbky 1 - 1,5 cm. Rastliny vyžadujú dostatok svetla, teplotu okolo 18 - 25 °CDoba klíčenia je 4 - 6 týždňov, niekedy aj dlhšia.

Rastliny presádzame do záhonu v priebehu mája, respektíve v čase, keď už nehrozia ranné mráziky. Rastlinu je možné prekryť netkanou textíliou, čím predídete prípadnému prechladnutiu.

Miesto pre výsadbu uhoriek by malo byť slnečné, s humóznou, ľahkou pôdou, ktorá má dostatočný obsah živín. Ideálny spon je 50 x 100 cm. V čase, keď začínajú uhorky kvitnúť a nasadzovať prvé plody, je možné ich prihnojiť liadkomhydinovým trusom alebo špeciálnymi postrekmi priamo na listy.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená, Oranžová
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
MrazuvzdornosťNie
DruhNetradičné odrody
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

12 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu