Naše produkty

Pimentovník lekársky - Pimenta dioca - Nové korenie - semená - 4 ks

1002828

Nový produkt

Pimentovník lekársky má svoj domov v tropickej Strednej Amerike, na Jamajke. Je častejšie známy pod názvom „nové korenie. Ide o stromček podobný koreniu. Prirodzeným prostredím tohto niekoľkometrového stromu sú tropické dažďové lesy. Rastliny dobre znášajú veľké nadmorské výšky, ale naopak sa im nedarí pri poklese teplôt.

Z bobúľ pimentovníka sa vyrába nové korenie. Bobule sa zberajú nezrelé a sušia sa. Svojou chuťou pripomínajú škoricu alebo klinčeky. Toto korenie sa používa ako prísada do polievok, marinovaných rýb či k mäsu.

Pimentovník má svoje uplatnenie v tradičnej medicíne, kde sa využíva pri nachladení, tráviacich ťažkostiach a pri liečbe cukrovky.

Vonné silice pimentovníka sa taktiež využívajú pri výrobe parfémov.

Viac detailov

2,62 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Pimentovník je strom, dorastajúcí do výšky niekoľko metrov. Rastlinu sa dá dobre prispôsobiť i na pestovanie v nádobe a vypestovať tak zakrpatený variant.

Semená sa sejú na jar, prípadne celoročne doma. Klíčenie je pomerne problematické, pretože sa zistilo, že najlepšie semená klíčia až potom, čo prejdú tráviacim traktom vtákov. Avšak pri výseve čerstvých semien sa možno dočkať úrody i bez zabezpečenia tejto podmienky.

Pred výsevom sa odporúča semená máčať 1 deň vo vlažnej vode a potom ich dať do výživného výsevného substrátu. Doba klíčenia je približne 2 týždne, ale môže to byť až 3 mesiace, preto buďte trpezliví.

Stanovisko by malo byť slnečné, s ľahkým, výživným a dobre drenážovým substrátom, ktorý udržujte stále vlhký. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o rastlinu dažďových pralesov, znesie sucho maximálne po dobu troch mesiacov. 

Prvý rok rastu chráňte rastlinu pred priamym slnkom a doprajte jej skôr rozptýlené svetlo.

Rastlina nie je mrazuvzdorná a je potrebné ju pred zimou umiestniť do chladnej miestnosti, znížiť zálievku a prihnojovanie. Staršie rastliny zvládnu krátkodobý pokles na teplotu okolo 0 °C. Optimálna je pre tieto rastliny teplota v rozmedzí 18 - 28 °C.

Strom začína plodiť až v siedmom roku rastu. Plody sa zberajú pred dozrením (pokým nie sú zelené), pretože potom stratia značnú časť svojich silíc. Nechávajú sa sušiť na slnku až získajú vzhľad, aký poznáme pri kupovanom novom korení.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu