Naše produkty

Related articles

Ohňový strom - Delonix kráľovský - semená ohňového stromu - semiačka - 6 ks

1001102

Nový produkt

Ohňový strom čiže Delonix kráľovský je krásna tropická rastlina pochádzajúca z ostrova Madagaskar. Mnoho z nás ani nevie, ako jednoducho sa dá pestovať u nás ako izbová rastlina. Urobme si z nášho okenného parapetu ľahký "výlet" do exotiky.

Viac detailov

2,08 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií
Prečo sa mu hovorí Ohňový strom?

Je to vďaka jeho mimoriadne otvoreným kvetom, ktoré sú široké 15 cm. Delonix je týmito šarlátovo červenými kvetmi doslova zaplavený. Preto v čase jeho kvetu vyzerá, ako by horel - z toho je odvodený jeho názov.

Ako sa pestuje Ohňový strom - Delonix kráľovská zo semien?

Semená sa dajú vysievať počas celého roka. Odporúčame semienka zasiať čo najskôr, ako k Vám dorazia. Najdlhšie však 6 týždňov od kúpy. Najskôr musíme obal semienka s pilníkom či šmirglovacím papierom trochu narušiť. Potom semienka opláchneme v teplej vode - použite, prosím, najteplejšiu, ktorá Vám tečie z kohútika. A potom semená dáme do veľmi teplej vody na dva dni. Substrát zvolíme buď pre izbové rastliny alebo sadbovacie tablety. Nezabudneme substrát zmiešať s dobrou drenážou, môžeme použiť perlit.

Semienka zasadíme do substrátu 1 až 2 cm hlboko. Nádobu so semenami umiestnime na slnečné miesto s teplotou medzi 24 a 28 °C. Klíčenie trvá pár týždňov.
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu