Naše produkty

Vistéria čínska - Wisteria sinensis - semená - 2 ks

1001306

Nový produkt

Vistéria čínska je popínavá rastlina pochádzajúca z Ázie, s krásnymi modrými kvetmi, vhodná hlavne na prekrytie pergol, múrov či plotov.

Hovorí sa o nej, že je to najkrajšia popínavá liana. Vistéria ani po odkvitnutí kvetov nestráca na svojej príťažlivosti. Na jeseň sa jej listy sfarbujú do krásnej žltej. Rastlina rastie rýchlo a tak bujne, že je nutné mať jej rast pod kontrolou, aby nám nezničila ostatné kvetinky či odkvapy.

Je mrazuvzdorná, v prípade namrznutia opäť dobre obrastá. Jej výsadba sa neodporúča v prostredí, kde sa pohybujú deti, pretože sa jedná o jedovatú drevinu.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Viac detailov

1,38 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Semená vistérie sa dajú vysievať po celý rok. Odporúčame však semienka použiť čo najskôr po obdržaní. Najskôr obal semena narušíme pilníkom alebo šmirgľovým papierom. Potom semená namočíme na 24 - 48 hodín do teplej vody.

Následne semená vysievame 2 cm hlboko do substrátu a uložíme na slnečné miesto. Substrát je nutné udržovať neustále vlhký. Teplota by mala byť medzi 18 - 24 stupňov. Klíčenie zvyčajne trvá 6 - 8 týždňov. Pozor - semená sú jedovaté! Substrát by mal byť výživný, dobre priepustný a vápenitý. Von vysádzame malé sadeničky.

Vistéria obľubuje slnečné stanovisko, dobre chránené pred vetrom. Treba ju pestovať s oporou. Vyžaduje pravidelný a radikálny rez. Udrží ju pod kontrolou pred rozbujnením a zaistí dostatočné množstvo kvetov.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba kvetuModrá
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

27 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu