Naše produkty

Ohňový strom - Delonix kráľovský - semená ohňového stromu - semiačka - 6 ks

1001102

Nový produkt

Ohňový strom čiže Delonix kráľovský je krásna tropická rastlina pochádzajúca z ostrova Madagaskar. Mnoho z nás ani nevie, ako jednoducho sa dá pestovať u nás ako izbová rastlina. Urobme si z nášho okenného parapetu ľahký "výlet" do exotiky.

Viac detailov

1,85EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií
Prečo sa mu hovorí Ohňový strom?

Je to vďaka jeho mimoriadne otvoreným kvetom, ktoré sú široké 15 cm. Delonix je týmito šarlátovo červenými kvetmi doslova zaplavený. Preto v čase jeho kvetu vyzerá, ako by horel - z toho je odvodený jeho názov.

Ako sa pestuje Ohňový strom - Delonix kráľovská zo semien?

Semená sa dajú vysievať počas celého roka. Odporúčame semienka zasiať čo najskôr, ako k Vám dorazia. Najdlhšie však 6 týždňov od kúpy. Najskôr musíme obal semienka s pilníkom či šmirglovacím papierom trochu narušiť. Potom semienka opláchneme v teplej vode - použite, prosím, najteplejšiu, ktorá Vám tečie z kohútika. A potom semená dáme do veľmi teplej vody na dva dni. Substrát zvolíme buď pre izbové rastliny alebo sadbovacie tablety. Nezabudneme substrát zmiešať s dobrou drenážou, môžeme použiť perlit.

Semienka zasadíme do substrátu 1 až 2 cm hlboko. Nádobu so semenami umiestnime na slnečné miesto s teplotou medzi 24 a 28 °C. Klíčenie trvá pár týždňov.
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu