Naše produkty

Noni citrusolistá - Morinda citrifolia - semená noni - 5 ks

1002907

Nový produkt

Noni alebo Morinda citrifolia je exotický ker z juhovýchodnej Ázie, dosahujúci výšku až 8 metrov. Po celý rok rodí veľké množstvo plodov. Vo svojej pôvodnej krajine dokáže rastlina plodiť až 5 kg plodov počas jedného mesiaca.

Je to dosť odolná rastlina, ktorú možno pestovať bez ťažkostí i v našich podmienkach. Kvety rastliny sú smotanovo biele. Plodí zeleno-žlté bobule, pripomínajúce šišky.

Noni obsahuje veľa vitamínov, stopových látok, enzýmov, alkaloidov, fytosterolov, rastlinných olejov, kyselín a antioxidantov. Má antiseptické účinky, znižuje vyčerpanie organizmu a pôsobí ako prírodný stimulant.

Balenie obsahuje 5 ks semien. 

Viac detailov

2,37 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená noni je možné vysievať celoročne a pestovať ako izbovú rastlinu. Pred výsevom sa semená máčajú 48 hodín vo vlažnej vode a následne sa vysievajú do rašelinového substrátu do hĺbky 0,5 – 1 cm. Doba klíčenia je 8 – 12 týždňov pri teplote 22 – 28 °C. Aby semená úspešne vyklíčili, sú nutné vyššie teploty a stála vlhkosť substrátu. Ideálny je preto miniskleník.

Pestovanie noni nie je náročné, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o teplomilnú rastlinu, vyžaduje celoročne pomerne vysoké teploty. V lete môžete rastlinu dať na vonkajšie stanovisko, chránené pred vetrom. Nie je ale mrazuvzdorná, takže je nutné ju včas dať do miestnosti s teplotou aspoň 20 °C.

 

 

 
Dátový hárok
Farba kvetuBiela, Krémová
Farba ploduZelená, Žltá
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

23 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu