Naše produkty

Ryža siata - Oryza sativa - semená ryže - 12 ks

1000504

Nový produkt

Ryža siata je jednoročná bylina s oblými steblami, pôvodom z Číny. Dosahuje výšku 50 – 120 cm. Patrí medzi najstaršie známe obilniny. Dnes je s obľubou pestovaná v oblastiach trópov a subtrópov. V miernom pásme sa jej darí len v tých najteplejších oblastiach. 

U nás je možné ryžu siatu pestovať ako okrasnú izbovú rastlinu. Vytvára veľmi peknú dekoratívnu trávu s dlhými plochými listami, ktoré sú na okrajoch drsné.

Ryža siata obsahuje vitamíny skupiny B a ďalšie prvky ako fosfor, draslík, horčík. Samozrejmé je jej využitie v kuchyni. V medicíne sa používa na liečbu zažívacích ťažkostí, ako prevencia rakoviny hrubého čreva a ako zložka potravy pri diétach.

Balenie obsahuje 12 ks semien.

Viac detailov

1,04 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ryža sa pestuje ako polo-vodná rastlina, vzhľadom k našim podmienkam najčastejšie v interiéri vo vedierku.

Klíčenie môžete spraviť dvojakým spôsobom. Prvým je, že do pestovateľskej nádoby dáte substrát zmiešaný s rašelinou, dôkladne ho zalejete a na túto zmes vysejete semená ryže. Ak budú mať dostatok svetla, tepla a vlhka, vyklíčia do 14 dní. Mladé rastliny potom presadíte do väčšieho vedierka, na dno dajte keramzit, na neho substrát a rastliny udržujte v stojatej vode, ktorej hladina je asi 3 cm nad povrchom substrátu.

Druhou možnosťou je, že budete vysievať ryžu priamo do stojatej vody. Na dno vedierka dáte dostatočnú drenáž, substrát a vodu do výšky cca 2 – 3 cm nad povrch substrátu. Do týchto podmienok vsypete semená, ktoré opäť budú klíčiť do 14 dní. V tomto prípade sú však rastlinky náročnejšie na vyššiu teplotu vzduchu a tiež na plné slnko. Čím dlhšia bude denná doba slnečného svitu, tým lepšie

 
Dátový hárok
Výška50 - 100 cm
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieLetničky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

13 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu