×

Kategórie

Dulovec - Chaenomeles Japonica - bonsaj - semená dulovca - 5 ks

×

Dulovec je opadavý tŕňový ker pochádzajúci z horských a podhorských oblastí ostrovov v Japonsku. Je to husto rozvetvený ker dorastajúci do 1 metra, na šírku až do 3 m, s vajcovitými listami s bronzovým nádychom. Tento ker krásne rozžiari a ozdobí záhradu nádhernými kvetmi v lososovej až červenej farbe, ktoré sa objavujú koncom apríla a začiatkom mája.

Plodom sú guľovité žltozelené malvice jablkového tvaru, ktoré sú síce jedlé, ale k samostatnému pojedaniu sa vďaka kyslej chuti príliš nehodia. Dozrievajú na jeseň v októbri. Pridávajú sa však do najrôznejších pokrmov ako dochucovadlo (do džemov, sirupov).

Tento ker sa hodí do záhrady ako solitér alebo sa využíva na tvorbu živých plotovKry sú vysoko mrazuvzdorné, bezproblémovo znášajú poklesy teploty až do -26 °C.

Rastlina je vhodná na pestovanie a tvarovanie aj ako bonsaj.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,65 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1000509
Obľúbené
Popis

Semená dulovca sa cez zimu stratifikujú vo vlhkom piesku v chladničke alebo v pivnici, min. po dobu 30 dní. Na jar sa sejú do rašelinových kvetináčov, v ktorých môžete vzídené sadeničky vysadiť priamo na záhon. Dulovec japonský vysádzajte aspoň 50 cm od seba, jedná sa o pomerne rozložitý ker.

Rastlina vyžaduje slnečné a chránené stanovisko. Na pôdu je nenáročná. Vyhovujú jej vápenaté, prípadne i kamenistejšie pôdy, ktoré sú dobre priepustné a majú neutrálne alebo mierne kyslé pH.

Dulovec vyžaduje pravidelnú zálievku a hnojenie. Naše klimatické podmienky mu vyhovujú, nie je nutné ho na zimu uskladňovať. Odporúča sa ale rastline dopriať prikrývku z čečiny alebo lístia.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000509

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Oranžová
Červená
Doba kvitnutia
Apríl
Máj
Farba plodu
Zelená
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
1,79 € (s DPH)
Hnojivo na bonsaje Kapka - 200ml Tekuté, rýchlo účinné a ľahko aplikovateľné NPK hnojivo na prihnojovanie bonsajov. Znížený obsah dusíka obmedzuje bujný rast a podporuje tvorbu drobnejších listov alebo ihličia....
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa