×

Kategórie

Krepová myrta - Lagerstroemia indica - bonsaj - semená myrty - 6 ks

×

Krepová myrta je dekoratívny ker, pochádza z Číny a pestuje sa ako okrasná rastlina. Krepová myrta sa dá dobre tvarovať do bonsajov. Kvitne od júla do októbra veľkými červeno-ružovými kvetmi. Dorastá do výšky okolo 6 m.

Listy sú tmavo zelené a pred opadaním sa na jeseň sfarbia do žltej, oranžovej až červenej farby. Krepová myrta sa dá pestovať v kvetináči na balkóne či na terase. Je mrazuvzdorná až do -20 °C.

Balenie obsahuje 6 ks semien. 

Čítaj viacShow less
2,51 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000418
Obľúbené
Popis

Semená môžeme pestovať celoročne. Najskôr semená namočíme do vlažnej vody na 48 hodín a potom stratifikujeme v chladničke 1 mesiac. Semienka len ľahko položíme na substrát, skoro  vôbec sa nesmú zahrabávať. Klíčenie zvyčajne trvá 6 - 8 týždňov. Ideálna teplota na klíčenie je 22 stupňov.

Rastlina má rada slnečné stanovisko s priepustnou, ľahko kyslou pôdou. Pokiaľ rastlinu budete pestovať celoročne vonku, je vhodné okolie rastliny zakryť mulčovacou kôrou. Pôda by mala byť stále mierne vlhká, ale nie premočená.

Myrtu môžete občas prihnojiť, ale prílišné hnojenie podporí predovšetkým rast listov a potláča kvitnutie.

Táto rastlina rastie pomerne pomaly a je nutné ju pravidelne zastrihovať.

Na zimu môžete myrtu pestovanú v kvetináči uskladniť do chladnej miestnosti, inak je schopná prezimovať i vonku. Akurát treba zabezpečiť, aby pôda nebola podmáčaná.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000418

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Ružová
Červená
Doba kvitnutia
August
Júl
Október
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
1,79 € (s DPH)
Hnojivo na bonsaje Kapka - 200ml Tekuté, rýchlo účinné a ľahko aplikovateľné NPK hnojivo na prihnojovanie bonsajov. Znížený obsah dusíka obmedzuje bujný rast a podporuje tvorbu drobnejších listov alebo ihličia....
2,08 € (s DPH)
Zapichovacie menovky na označenie sadeníc či výsevov sú výborným pomocníkom pri pestovaní. Výška menovky je 15 cm, je vhodná do kvetináčov v interiéri, aj vonku na záhone. Je béžovej farby. Balenie obsahuje 10 ks...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa