Naše produkty

Borojo - Borojoa patinoi - Alibertia patinoi semená boroja - 5 ks

1002329

Nový produkt

Tento stále zelený strom, pochádza z dažďových pralesov Ekvádoru a Kolumbie, kde sa vyskytuje do nadmorskej výšky 1200 m n.m. Oblasť je známa vysokými dažďovými zrážkami a priemernou teplotou okolo 28°C. Borojo rastie v tieni vysokých stromov a dorastá do výšky 3 až 4,5 metrov, pri pestovaní v nádobách sa jeho výška pohybuje okolo 1,5 m. Veľké podlhovasto oválne zelené listy sú celistvo okrajové. 

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Drobné kvety sú krémovo bielej farby a vyvíjajú sa z nich granátovému jablku podobné zelené plody o priemere okolo 12 cm, ktorých váha môže dosiahnuť až 1 kg. Nutrične veľmi hodnotné plody sú v plnej zrelosti červeno hnedé a ich červená dužina má vysoký obsah vápniku, železa, horčíku, vitamínov B a C a aminokyselín. Chuťou plody pripomínajú tamarind. Konzumujú sa čerstvé, alebo sa z nich pripravujú džúsy, džemy a pridávajú sa do zmrzliny. Domorodci z plodov pripravujú nápoj lásky Jugo d 'amor ich antioxidačné a liečive účinky (hypertenzia, Bronchitída) sú predmetom výskumu.

Pri pestovaní v našich podmienkach vyžaduje dostatočne teplé a svetle stanovište s vyššou vzdušnou vlhkosťou. Pestujeme v bytových priestoroch, s možným vynášaním do záhrady alebo na balkón v letných mesiacoch. Borojo krátkodobo znesie aj slabý mráz ale môže dôjsť k opadu listov. V období rastu vyžaduje bohatú zálievku a prihnojovanie, v zimných mesiacoch zálievku obmedzíme.

Semená vysievame čo najskôr po obdŕžaní pretože rýchlo strácajú klíčivosť. Pred výsevom je potrebné semená namočiť na 48 hodín do teplej vody a potom ich zasadiť do kvalitného priepustného substrátu, alebo Jiffy tabliet. Výsev zasypeme tenkou vrstvou vlhkého piesku, umiestnime na svetle miesto s teplotou okolo 25°C a pred vysušením ho chránime fóliou alebo sklom. Klíčenie semien môže v závislosti od podmienok trvať aj viac ako 6 týždňov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

25 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu