×

Kategórie

Barota rukávovitá - Gunnera manicata - semená baroty - 6 ks

×

Barota je okrem banánovníka považovaná za najväčšiu bylinu sveta. Často je prezývaná ako "Dinousauria strava" či obrovská rebarbora vďaka jej obrovským listom. Listy dosahujú až 3 metre (u nás menej). Rastlina pochádza z vlhkých pralesov Ánd - z Čile či Kostariky.

Je to jedna z najväčších trvaliek, ktorú si môžete vypestovať v našich podmienkach.

Cez leto sa na rastline objavujú zeleno-červené kvety, ktoré však nie sú tak atraktívne, ako sme zvyknutí u iných rastlín.

Rastlina je mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,17 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000516
Obľúbené
Popis

Semená baroty môžete vysievať v priebehu celého roka na povrch substrátu. Klíčia až dva mesiace pri teplote 22 – 25 °C.

Stanovisko by malo byť s rozptýleným svetlom, prípadne i tieň, dôležité je však vybrať miesto, kde bude mať rastlina pre rast dostatok priestoru. Počítajte s plochou aspoň 1 x 2 m.

Substrát by mal mať dobrú drenáž, vhodné je zjemnenie zeminy perlitom. Pôda by však mala byť trvalo vlhká a dostatočne humózna.

Vďaka veľkým listom potrebuje barota veľké množstvo zálievky, lebo plocha listov mnoho vody odparí. Nedostatok vody poznáte podľa ovädnutých listov. Vhodné je rastlinu počas vegetácie pravidelne hnojiť.

Aj keď je barota mrazuvzdorná, je treba ju na zimu pripraviť. Pokiaľ ju pestujete vonku, tak listy odstrihnite (prvé mrazy ich na jeseň spália, čo by malo za následok odumretie). Zbytok rastliny zasypte suchým lístím a vytvorte nad rastlinou kryt, aby sa k nej nedostala voda, ale zároveň, aby mala dostatočný prísun vzduchu. Na jar ochranu odstráňte a rastlina vám opäť vyrastie. Avšak pozor na popálenie neskorými jarnými mrazmi. Mladé rastliny pestujte radšej v interiéri s letnením vonku.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000516

Parametre

Farba kvetu
Zelená
Červená
Doba kvitnutia
August
Júl
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
2,08 € (s DPH)
Zapichovacie menovky na označenie sadeníc či výsevov sú výborným pomocníkom pri pestovaní. Výška menovky je 15 cm, je vhodná do kvetináčov v interiéri, aj vonku na záhone. Je béžovej farby. Balenie obsahuje 10 ks...
2,80 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa