×

Kategórie

Protiha - Tecoma stans - semená - 10 ks

×

Protiha stans alebo tiež tekoma vzpriamená je okrasný ker, ktorý pochádza z tropickej Ameriky. Rastie na kamenistých stráňach a v lesoch s malým množstvom zrážok. U nás sa pestuje v kontajneroch ako prenosná rastlina.

Od druhého roka obrastá 6 cm veľkými kvetmi, ktoré môžu rásť po celý rok, kvitnú v lete. Kvety sú žlté a v kalichu majú jemné červené prúžky. Rastlinu možno dobre tvarovať rezom.

V ľudovom liečiteľstve sa rastlina využíva na liečbu cukrovky, tráviacich ťažkostí a mykózy.

Balenie obsahuje 10 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,50 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003420
Obľúbené
Popis

Semená vysievame na jar do priepustného substrátu pre zelené rastliny, ale výsev semien je možný po celý rok. Pred výsevom najskôr semienka namočíme na 24 hodín do vody. Potom semienka pripravené na siatie. 

Výsev len ľahko prekryjeme zeminou. Na dno kvetináča dáme drenáž. Semená pestujeme v zmesi kompostu, rašeliny a pieskuKvetináč prikryjeme fóliou, aby sme rastline dopriali vyššiu vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 - 24 stupňov. Kvetináč odporúčame umiestniť na svetlé miesto. Klíčenie zvyčajne trvá 3 - 6 týždňov.

Na zimu rastlinu premiestnite do miestnosti s izbovou teplotou (neopadá) alebo do chladnej miestnosti s teplotou 5 – 8 °C, kde opadá a na jar opäť vyraší. V druhom prípade obmedzte zálievku a vynechajte hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003420

Parametre

Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
2,41 € (s DPH)
Wuxal super je kvapalné hnojivo na poľné plodiny, chmeľ, zeleninu, okrasné rastliny, ovocné dreviny či vínnu révu. Používa sa aplikáciou na list, prípadne je možná zálievka do pôdy. Obsahuje stopové živiny v...
Nedávno prezerané
1,50 € (s DPH)
Protiha stans alebo tiež tekoma vzpriamená je okrasný ker, ktorý pochádza z tropickej Ameriky. Rastie na kamenistých stráňach a v lesoch s malým množstvom zrážok. U nás sa pestuje v kontajneroch ako prenosná rastlina....

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa