×

Kategórie

Chia - Salvia hispanica - semiačka - 10 ks

×

Rastlina chia alebo šalvia hispánska je krásna dekoratívna rastlina, ktorá sa v našich podmienkach pestuje hlavne v domácom prostredí. Pôvodom je z oblasti Latinskej Ameriky. Dosahuje výšku 80 – 100 cm a obrastá modrými až fialovými kvietkami.

Tato rastlina je pestovaná hlavne pre svoje zdravé semienka, ktoré obsahujú veľké množstvo antioxidantov, minerálov, bielkovín a predovšetkým omega-3 mastných kyselín.

Chia semienkami možno zahustiť polievku, ochutiť jogurt alebo müsli, pridať ich môžete do ovocných nápojov, šalátových dressingov či samotných šalátov, alebo z nich vyrobíte ľahkú nátierku na chlieb.

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001901
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Semienka chie sa vysievajú od marca do mája a pestujú sa v interiéri alebo v skleníku. Rastlinky môžete presadiť aj von, ale je nutné, aby nehrozili ranné mrazy. Ideálne je slnenie vonku v nádobe, pretože rastlina vyžaduje konštantné teplo a vyššiu vlhkosť vzduchu, čo je v našich podmienkach ťažšie zaistiť. Taktiež denný slnečný svit by mal byť min. 6 – 8 hodín.

Rastliny, pestované ako trvalky, vysádzajte do sponu 35 – 50 cm.

Stanovisko by malo byť slnečné, príp. polo-tienisté. Chia preferuje piesčitú pôdu, skôr suchú a dobre priepustnú. Vhodné miesto na pestovanie chia je napr. na slnečných skalkách.

Denná zálievka je nutná u mladých rastliniek, dospelé rastliny už majú väčšiu toleranciu voči suchu a zálievku vyžadujú len občas.

Hnojiť môžeme organickými hnojivami. Substrát je pred výsadbou vhodné zmiešať s vyzretým kompostom.

Rastlina nie je mrazuvzdorná.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001901

Parametre

Výška
60 - 80 cm
Farba kvetu
Modrá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
4,08 € (s DPH) 5,10 €
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Related articles

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa