×

Kategórie

Klívia - Clivia robusta - semená klívie - 6 ks

×

Klívia je okrasná rastlina, ktorá sa u nás dá pestovať ako izbová rastlina. Pochádza zo skalnatých pobreží Afriky a dosahuje výšku v našich podmienkach 25 - 50 cm.

Kvitne oranžovými kvetmi, ktoré síce nevoňajú, ale sú pekné na pohľad. Na dĺžku majú cca 20 cm a majú lievikovitý tvar. Rastlina nie je náročná na pestovanie, len na tvorbu kvetov je dôležité jej dopriať chladnejšiu miestnosť.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000710
Obľúbené
Popis

Výsev semien je možný po celý rok, pretože klívia sa v našich podmienkach pestuje ako izbová rastlina. Hĺbka výsevu je 1 cm. Vhodné je vysievať semená do jiffy alebo do kokosového vlákna. Doba klíčenia je 3 – 6 týždňov pri teplote 25 °C.

Aby klívia na konci zimy kvitla, je treba dodržať niekoľko podmienok pestovania. V období, kedy klívie rastú, ich pravidelne polievajte a hnojte. V zimnom období naopak zálievku výrazne obmedzte.

Rastlinám vyberte na zimu stále stanovisko s teplotou 10 – 20 °C. Bude im vyhovovať i tmavšie miesto. Klívie neznesú vysoké teploty a suchý vzduch. Vhodným miestom pre ne budú chladné chodby.

Po odkvitnutí rastliny zostrihnite a cez leto ich dajte na stanovisko bez priameho slnečného svitu. Môžete ich i letniť v tieni vonku.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000710

Parametre

Výška
20 - 40 cm
Farba kvetu
Oranžová
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,67 € (s DPH)
Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete. Jedná sa o okrasnú rastlinu,...
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa