×

Kategórie

Škumpa vlasatá - Cotinus coggygria - semená - 7 ks

×

Škumpa vlasatá je opadavý ker, pochádzajúci z južnej Európy a Ázie. U nás sa s ním najčastejšie stretnete v parkoch, kde je pestovaný ako okrasná drevina.

Dorastá do výšky približne 3 m. Kvitne od júna do júla žltkastými kvetmi. Následne vytvára plody, ktoré majú jemné vlásky. Preto ten názov - „vlasatá“.

Listy pred opadaním menia svoju farbu na žltú až oranžovú.

Rastlina je mrazuvzdorná a tiež jedovatá. Je preto treba dobre zvážiť jej umiestnenie. Môže spôsobovať podráždenie kože či alergické reakcie u detí, zvierat i dospelých osôb.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,76 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002730
Obľúbené
Popis

Výsev semien je možný po celý rok. Pred výsevom semená stratifikujte v chladničke po dobu 3 mesiacov. Potom ich namočte do vlažnej vody a vysejte do hĺbky cca 1 cm. Doba klíčenia je 4 týždne pri teplote 15 – 20 °C.

Rastlinám vyhovuje teplé, slnečné a chránené stanovisko s dobre priepustnou, ideálne hlinito-piesčitou, vápenatou pôdou. Inak na pôdu nie je rastlina príliš náročná, vypestujete ju i v bežnej záhradnej zemine.

Zálievka by mala byť pravidelná, ale mierna. Medzi jednotlivými zálievkami nechajte pôdu preschnúť. Premokrenie pôdy rastlinám rozhodne nevyhovuje.

Pokiaľ budete mať dostatočne výživnú pôdu, nie je treba rastlinu hnojiť.

Škumpa je mrazuvzdorná. Ak teploty príliš klesnú, môže prísť k namrznutiu mladých výhonkov. Tieto potom na jar odstrihnite.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002730

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
2,86 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...
2,76 € (s DPH)
Jesenné kvapalné hnojivo dopĺňa rad obľúbených hnojív Kvapka. Jedná sa o univerzálny kvapalný prípravok na hnojenie. Vyznačuje sa jednoduchou aplikáciou a bezproblémovým skladovaním. Svojim zložením je predurčené pre...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa