×

Kategórie

Moringa olejodárna - Moringa oleifera - semená moringy - 4 ks

×

Moringa olejodárna je užitočný opadavý strom či krík z Himalájí, s veľmi širokým použitím. Postupne sa rozšíril do ďalších tropických a subtropických oblastí. V prírode dorastá do niekoľkých metrov.

Takmer všetky časti rastliny sa dajú na niečo využiť. Listy sú dôležitou potravinou v Afrike. Obsahujú veľa minerálov, vitamínov, bielkovín či proteínov. Listy sa sušia, potom sa rozdrtia na prášok a v tejto forme sa dávajú športovcom alebo deťom ako doplnok stravy.

Plody majú tiež svoje využitie. Rastlina plodí struky, podobné našim fazuliam. Plody Moringy sú jedlé.

Zrelé semená obsahujú veľké množstvo oleja, ktorý je užitočný v kozmetike. V ľudovom liečiteľstve sa korene moringy používajú pri poruchách trávenia, aj ako liek zmierňujúci bolesť.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,57 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000416
Obľúbené
Popis

Výsev semien moringy odporúčame robiť čo najskôr po obdržaní semien. Pred samotným výsevom je nutné semená namočiť na 48 hodín do vlažnej vody. Hĺbka výsevu by mala byť 1 cm. Semienka sa sejú najčastejšie do jiffy alebo substrátu s kokosovými vláknami. Použiť ale môžete i sparený substrát pre izbové rastliny, prípadne pre kaktusy.

Doba klíčenia je 4 - 6 týždňov alebo aj dlhšia. Jedná sa o exotickú rastlinu, preto je nutné byť trpezlivý. Teplota na klíčenie by mala byť 18 – 24 °C. Substrát udržujte stále vlhký a kvetináč umiestnite na slnečné miesto.

Moringa je rastlina z trópov a subtrópov a pestovanie v našich podmienkach nie je úplne jednoduché. Má rada suché, piesčité pôdy, ktoré by mali byť pravidelne zalievané. Rastlina však nesmie byť zamokrená alebo stáť vo vode.

Hnojenie rastliny nie je nutné.

Rastlina nie je mrazuvzdorná a neznesie pokles teplôt pod 8 °C, pri 15 °C už prestáva rásť. U nás sa teda pestuje iba ako izbová rastlina.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000416

Parametre

Výška
100 - 150 cm
150 - 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...
2,81 € (s DPH)
Cererit - je univerzálne hnojivo v tekutej forme s mikroprvkami. Vďaka svojmu zloženiu patrí hnojivo ku komplexným hnojivám, obsahujúce všetky dôležité živiny, potrebné pre ich rast a vývoj. Je vhodné ako pre okrasné...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa