Naše produkty

Related articles

Angínovník čínsky - Iris domestica - semená angínovníka - semiačka - 5 ks

1002214

Nový produkt

Angínovník čínsky je nenáročná izbová dekoratívna rastlina, ktorá je navyše veľmi liečivá. Angínovník pochádza z Ázie, z tropických oblastí. Angínovník svojím vzhľadom veľmi pripomína Kosatce, má žiarivo žlté až oranžové tigrované kvety, ktoré vydržia kvitnúť veľmi dlho.

Viac detailov

2,52 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Meno angínovník dostala rastlina preto, že naozaj pomáha pri liečení prechladnutí či angíny. Rastlina obsahuje liečivé glykozidy, ktoré majú schopnosť dezinfikovať a hojiť sliznice a hlasivky.

Rastlina angínovník čínsky je rastlina, ktorá sa používa hlavne v liečiteľstve. Angínovník je vhodná rastlina pri liečbe zápalov priedušiek, krku. tiež preukázateľné protinádorové účinky. Na liečbu sa používajú hlavne listy a koreňové odnože.
Pozor- rastlina angínovník môže byť vo väčších dávkach jedovatá!


Ako pestovať angínovník čínsky zo semien


Rastlina preferuje slnečné stanovište a priepustnú humózna pôdu. Rastlina je mrazuvzdorná do mínus 20 stupňov. Semienka relatívne veľké a čierne, pred samotným výsevom odporúčame jemne narušiť ich obal. Použite na to pilník. Semienka potom dáme do vody na 24 hodín, aby boli dosť vlhké. Potom spravíme tzv. studenú strafikáciu, tzn. semena vložíme do piesku a na 14 dní do chladničky. Potom semená vysievame. Semená majú dobrú klíčivosť pri izbovej teplote. Doba klíčenia je zhruba 2 mesiace, je nepravidelné. 

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

23 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu