×

Kategórie

Leopardovka čínska - Iris domestica - semená - 5 ks

×

Leopardovka čínska alebo leopardia ľalia je nenáročná izbová dekoratívna rastlina, ktorá je navyše veľmi liečivá.

Pochádza z Ázie, z tropických oblastí. Svojím vzhľadom veľmi pripomína kosatce, má žiarivo žlté až oranžové tigrované kvety, ktoré vydržia kvitnúť veľmi dlho.

Je vhodná pri liečbe zápalov priedušiek, hrdla, horných dýchacích ciest.  Rozpúšťa hlien, využíva sa pri horúčkach, vírusoch, reume. Na liečbu sa používajú hlavne listy a koreňové odnože.

Pozor - rastlina môže byť vo väčších dávkach jedovatá.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,57 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002214
Obľúbené
Popis

Semená pred výsevom namočte do vody na 24 hodín, potom spravte studenú stratifikáciu - t. j. semená uložte do piesku do igelitového vrecka a vložte do chladničky na 14 dní. Po tejto dobe semená vysejte na povrch prehriateho substrátu. Na vyklíčenie potrebujú dostatok tepla (16 – 30 °C). Doba klíčenia je spravidla 2 týždne, môže to byť ale i 2 mesiace, tak je nutné byť trpezlivý.

Sadeničky sa presádzajú buď do kvetináča a pestujú pri izbovej teplote alebo ich môžete presadiť na vonkajší záhon (najskôr v polovici mája). Stanovisko by malo byť slnečné s výživnou, priepustnou a hlinito-piesčitou pôdou, ktorá bude mať neutrálne pH. Pokiaľ rastlinu pestujete v nádobe, nezabudnite na dostatočnú drenáž.

Zálievka by mala byť pravidelná, aby substrát bol neustále mierne vlhký. Hnojenie vonkajších rastlín nie je nutné. Ak chcete, môžete použiť menšie množstvo kravského hnoja. Avšak rastliny pestované vo vnútri vyžadujú plné tekuté hnojivo, a to min. 1 x za 2 mesiace.

Vzídené rastliny sú mrazuvzdorné, ale je dobré im na zimu poskytnúť prikrývku z čečiny, lístia alebo prekryť ich netkanou textíliou.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002214

Parametre

Farba kvetu
Oranžová
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,72 € (s DPH)
Ide o palmu, ktorá sa dá za určitých podmienok vypestovať aj v našich podmienkach. Rastlina potrebuje vlhký vzduch, preto je potreba rastlinu často rosiť. Pochádza z Panamy. Tam rastie v tropických lesoch i vo vyššej...
Čo ešte môžete potrebovať?
5,10 € (s DPH)
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa