×

Kategórie

Budleja Dávidova - Buddleja davidi - semená motýlieho kríku - zmes farieb - 20 ks

×

Budleja Dávidova alebo tiež motýlí krík či letný orgován. To sú názvy nádherného, bohato kvitnúceho okrasného kríku, ktorý do vašej záhrady priláka veľké množstvo motýľov rôznych druhov, včiel a ďalšieho medonosného hmyzu.

Rastie pomerne rýchlo a vyžaduje pravidelný strih. Jeho kvety, tvoriace pretiahnuté listy, sú podobné tým, ktoré majú orgovány. Kvety oproti orgovánu sú však drobnejšie a bohatšie. Farba kvetov je najčastejšie ružovofialová, ale existujú aj rôzne iné odrody. 

Stanovisko volíme slnečné s výživnou pôdou a s dostatkom živín. Znesie aj krátkodobé sucho. Budleja sa uplatní ako solitéra alebo súčasť nižšej výsadby, keďže dorastá do výšky približne 3 m. Neodporúčame ju vysadzovať pri vzrastlých stromoch, pretože príliš nevynikne. 

Čítaj viacShow less
1,52 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000736
Obľúbené
Popis

Semená vysievame na jar, približne 4–6 týždňov pred poslednými mrazmi. Semienka vysajeme do vlhkého substrátu na povrch a len jemne zatlačíme. Klíčenie trvá približne 15–25 dní alebo viac, záleží však na podmienkach, ktoré rastline poskytnete. 

Substrát udržujte stále vlhký, ale odporúčame skôr len rosiť, aby sa semená nevyplavili. 

Stanovisko volíme slnečné s kyprou a výživnou pôdou. Budleja znesie aj krátkodobé sucho a dobre znáša priame slnko. Nemá rada premokrenie. 

V prvom roku odporúčame rastlinu cez zimu zazimovať a až potom ju vysadiť na konečné stanovisko v exteriéri. Rastlina kvitne od druhého roka. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000736

Dátový hárok

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Fialová
Ružová
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Mrazuvzdornosť
Áno
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa