×

Kategórie

Orelánik farbiarsky - Bixa orellana - semená - 8 ks

×

Orelánik je okrasný ker pochádzajúci z Južnej a Strednej Ameriky. Ide o vždyzelený ker s krásne kvitnúcimi kvietkami. Dosahuje výšku 2 - 5 m. U nás sa pestuje ako izbová rastlina.

Už v stredoveku bol orelánik známy vďaka svojim plodom, ktoré obsahovali červené farbivo. Často sa používal namiesto drahého šafránu. Z listov orelánika sa robí čaj, ktorý pozitívne pôsobí pri liečení horúčky. Má antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,33 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001513
Obľúbené
Popis

Pestovanie orelánika je možné počas celého roka. Najskôr semená namočíme na 24 až 48 hodín do vody. Substrát by mal obsahovať dobrú drenáž, môžeme použiť aj perlit. Najlepšie je zmiešať substrát pre izbové rastliny s trochou perlitu. Jeho výhodou je, že semienka nesplesnivejú a zároveň sa neudusia v zemine.

Substrát musíme udržiavať neustále vlhký, pozor - vlhký neznamená mokrý. Musí byť priepustný a výživný.

Najlepšie pre rastlinu je rosenie. Semená sa sadia približne 1 cm hlboko do zeme. Orelánik potrebuje slnečné miesto s izbovou teplotou medzi 22 ° až 26 °C. Klíčenie trvá 4 až 5 týždňov.

Na pestovanie je to pomerne nenáročná rastlina. Môžete ju pestovať ako izbovú alebo prenosnú rastlinu s letnením vonku. Na zimu je treba rastlinu nechať zimovať pri teplote 12 – 22 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001513

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
3,29 € (s DPH)
Hnojivo na ihličnany Biomin je výdatné organominerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je cenená najme kvôli obsahu organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych...
2,38 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa