×

Kategórie

Teka obrovská - Tectona grandis - semená - 7 ks

×

Teka obrovská je tropický, rýchlo rastúci strom, pochádzajúci z južnejjuhovýchodnej Ázie. Dorastá do výšky okolo 40 m. Listy a kôra sú bohaté na červené farbivo a využívajú sa k farbeniu textílií. Nespočetné množstvo malých kvietkov, ktoré sa neskôr premenia na hnedé okrúhle plody veľkosti 1,5 cm, dodávajú Teke neodolateľný vzhľad. 

Teka patrí k najčastejšie exportovanému drevu z ázijskej oblasti. Tzv. teakové drevo je veľmi kvalitné a odolné. Teka je vhodná do zimných záhrad alebo ako izbová rastlina.

V tradičnom liečiteľstve je táto rastlina používaná na liečbu črevných problémov, horúčky či kožných ochorení.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,79 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001414
Obľúbené
Popis

Pestovanie Teky je možné počas celého roka. Rastlina sa v našich podmienkach pestuje ako izbová rastlina, hodí sa výborne do zimných záhrad či na okenný parapet.

Rastlina potrebuje na svoj rast dostatok svetla. Semená najskôr namočíme do teplej vody na pár dní. Potom ich vysejeme na sparený substrát pre izbové rastliny či do sadbovacích tabliet. Semená zatlačíme 2 až 3 cm hlboko. Na klíčenie je vhodná teplota nad 20 stupňov. Klíčenie trvá niekoľko týždňov.

Stanovisko by malo byť slnečné a teplé s priepustným výživným substrátom. Rastline vyhovuje pravidelná zálievka.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001414

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,10 € (s DPH)
Agro organo - minerálne hnojivo je vhodné na hnojenie ihličnatých i listnatých stromov. Vďaka vysokému podielu organickej zložky pôsobí až 60 dní. Hnojivo zabezpečuje zdravý rast a odolnosť voči chorobám a škodcom.
2,80 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa