Naše produkty

Hroznovec - Morské hrozno - Coccoloba diversifolia - semená hroznovca - semiačka - 4 ks

1900016

Nový produkt

Coccoloba pochádza z oblasti a subtropickej Ameriky, od Kalifornie po Braziliu, kde rastie na morskom pobreží. V súčasnosti ju môžeme nájsť aj na Filipínach.

Ako rastlina je to vždyzelený strom alebo ker , ktorý v čase dlhotrvajúceho sucha môže zhodiť listy. Býva nízko rozkonárený s takmer vodorovne rastúcimi vetvami.

Viac detailov

1,89EURs DPH

Tovar momentálne nie je na sklade
 
Viac informácií

Široko - srdcovité, kožovité, tmavo zelené listy môžu byť široké až okolo 25 cm. Malé, biele, príjemne voňajúce kvety sa objavujú začiatkom leta v strapcovitých až 30 cm dlhých kvetenstvách.

Kvety sú jednopohlavné a preto je potrebné pestovať samčiu a samičiu rastlinu ak sa chceme dočkať plodov.

Plody veľkosti okolo 2 cm sú husto nakopené - až do 50 plodov v jednom cca 40 cm strapci, sú v čase plnej zrelosti fialovočervené. Obsahujú šťavnatú jedlú dužinu sladkokyslej chuti. Plody sa konzumujú surové, varené alebo sa konzervujú.

Z dužiny sa pripravujú tiež marmelády, želé alebo rôzne šťavy. V Karibiku z neho pripravujú veľmi chutné víno. Keďže farba plodov pripomína naše hrozno a rastlina rastie hlavne na pobreží, môžeme ju nájsť aj pod názvom Morské hrozno.

Ako pestovať morské víno zo semien?

K rastu potrebuje veľmi teplé slnečné stanovište a kvalitný, ľahký, živinami zásobený substrát. Túto rastlinu môžeme pestovať ako izbovú počas celého roku alebo ju v lete vynesieme na balkón či do záhrady.

Nevadí jej ani dlhšie trvajúce sucho, ale neznáša ani slabé mrazy. Semena pred výsevom máčame aspoň 24 hodín v teplej vode, prípadne ich jemne obrúsime pilníkom na nechty, aby sme urýchlili klíčenie, ktoré môže trvať až 4 týždne. Vysievame čo najskôr po obdŕžaní semien, pretože pomerne rýchlo strácajú klíčivosť.

Hĺbka výsevu semien okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste ? nie na priamom slnku.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

27 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu