×

Kategórie

Harmala stepná - Peganum harmala - semená - 30 ks

×

Harmala stepná alebo ruta stepná je rastlina často využívaná v ľudovom liečiteľstve. Ide o ker, dosahuje výšku až 1 m a pôvodne pochádza z oblasti Ázie. 

V našich oblastiach je ruta využívaná ako vykurovadlo.

Harmala má značné omamné účinky a v minulosti ju miestni obyvatelia využívali nielen na uvoľnenie a relaxáciu, ale predovšetkým na liečenie. V Uzbekistane je využívaná ako všeliek.

Jedná sa o mrazuvzdornú rastlinu.

Read moreShow less
1,55 € s DPH
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Reference:
1000317
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie:

Semená ruty sa vysievajú na jar priamo na vonkajšie stanovisko. Bylinka dobre prospieva na slnečných miestach, ale znesie i miernu záťaž.

Pôda by mala byť priepustná, výživná, neutrálna či mierne zásaditá. Je možné do pôdy pridať vápenec alebo popol z dreva.

K úspešnému rastu potrebuje táto rastlina dostatok tepla, ale cez zimu je otužilá a je možné ju nechať vo vonkajšom prostredí. Pri silnom mraze jej ale doprajte prikrývku z čečiny alebo netkanej textílie.

Od mája do júna sa zberajú mladé listy a kvitnúca vňať, na konci leta semená. Sušia sa v tieni pri teplote do 30 °C. Odporúča sa rastlinku zberať v rukaviciach, pretože obsahuje látky, ktoré môžu u citlivejších jedincov spôsobiť vyrážky alebo zápal.

U nás sa pestuje aj ako izbová rastlina. Sadenie do kvetináča: semená ľahko zatlačíme do substrátu, nie hlboko, aby sa neudusili.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000317

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu