×

Kategórie

Africký melón Kiwano - Cucumis metuliferus - semená afrického melóna - 8 ks

×

Africký melón Kiwano je exotická zelenina, pôvodom z Afriky. Rastlina má lianovitý rast, jej výhonky môžu dosahovať dĺžku až niekoľko metrov. Listy i kvety sú podobné uhorkám.

Plodí oranžové bobule s pichľavými ostňami. Veľkosť plodu je okolo 10 cm. Plody sa konzumujú v surovom stave, pridávajú sa do šalátov, sladkých a slaných pokrmov. Majú vysoký obsah vitamínov a minerálov.

Kiwano, tak ako naše uhorky, tvorí poplazy a kvitne žltými kvetmi. Z kvetov sa po opelení vytvárajú oválne bobule dĺžky 15 cm a do hmotnosti 700 g. 

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,93 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001032
Obľúbené
Popis

Pred výsevom semienka namočte na 1 – 2 dni do vlažnej vody. Následne ich vysaďte do výsevného substrátu do hĺbky max. 1 cm, a to ideálne v marci. Klíčenie trvá 4 – 6 týždňov, niekedy i dlhšie, pri teplote 18 °C. Rastliny sa presádzajú von najskôr v druhej polovici mája. Teplota nesmie klesnúť pod 15 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné a teplé. Pokiaľ máte k dispozícii skleník, rastline sa bude dariť viac tam. Rastliny saďte do vzdialenosti aspoň 80 cm od seba, ideálne do sponu 1 x 1 m. Vždy musíte sadiť niekoľko rastlín naraz kvôli vzájomnému opeleniu.

Pôda by mala byť ľahká, bohatá na živiny, s dostatkom vlahy.

Kiwano je nutné vždy pestovať s konštrukciou, lebo sa jedná o lianovitú rastlinu. Keď výhonky dorastú do dĺžky 1,5 m, začnite ich zastrihovať. Plody sa zberajú v ich plnej zrelosti, kedy získavajú jemne oranžovú farbu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001032

Parametre

Výška
100 - 150 cm
150 - 200 cm
Farba kvetu
Žltá
Farba plodu
Oranžová
Zelená
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Druh
Netradičné odrody
Mohli byste ešte potrebovať
2,08 € (s DPH)
Zapichovacie menovky na označenie sadeníc či výsevov sú výborným pomocníkom pri pestovaní. Výška menovky je 15 cm, je vhodná do kvetináčov v interiéri, aj vonku na záhone. Je béžovej farby. Balenie obsahuje 10 ks...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa