×

Kategórie

Albízia - Albizia lebbeck - semená - 4 ks

×
Ak hľadáme do svojej záhrady naozaj neobyčajne vyzerajúci ozdobný strom, potom nás určite na prvý pohľad ohromí Albízia. Pravdepodobne pochádza z južnej Ázie, predovšetkým z tropických oblastí Indie, Barmy, Malajzie, Filipín, ale vyskytuje sa aj v Južnej Amerike.

Albízia je opadavý strom, ktorý dorastá do výšky okolo 30 m v prirodzenom prostredí, u nás do cca 5 m. Od júna až do septembra kvitne nápadnými žltými kvetmi. Plodom tohoto stromu je asi 20 cm dlhý lusk.

Albízia je pomerne odolná, zvládne bez problémov obdobia sucha, rýchlo rastie a bohato kvitne i plodí. Používa sa na výrobu nábytku, podláh a dýh.

U nás sa pestuje ako prenosná rastlina.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,55 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001425
Obľúbené
Popis

Tvrdú šupku semien je treba najprv narušiť pilníkom alebo preliatím horúcou vodou. Potom sa semená stratifikujú v chladničke. Takto pripravené semená môžete vysievať do spareného substrátu do hĺbky 0,5 cm. Substrát by mal byť neustále mierne vlhký. Semená budú klíčiť niekoľko týždňov pri teplote 2 –25 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné až polo-tienisté s priepustnou, neutrálnou až mierne kyslou pôdou.

Rastlina nie je náročná na zálievku, obdobia sucha jej neprekážajú.

Na zimu rastlinu premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 2–8 °C. Vzhľadom k tomu, že rastlina na zimu zhadzuje listy, nepotrebuje svetlo.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001425

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
2,89 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...
2,80 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
Nedávno prezerané
1,55 € (s DPH)
Ak hľadáme do svojej záhrady naozaj neobyčajne vyzerajúci ozdobný strom, potom nás určite na prvý pohľad ohromí Albízia. Pravdepodobne pochádza z južnej Ázie, predovšetkým z tropických oblastí Indie, Barmy, Malajzie,...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa