Naše produkty

Americké brusnice - Kľukva veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) - Crannberry - semená brusnice - 10 ks

1002337

Nový produkt

Tieto brusnice rastú od východu USA až po Kanadu, kde sa pestujú pre veľké a chutné červené plody s vysokým množstvom vitamínu C a antioxidantov. Rastlina rastie na veľmi vlhkých a močaristých kyslých miestach v tvare polo-kríku, pričom výhony rastú do dvoch metrov. Kvitne bielymi kvetmi od júna do septembra od tretieho roku po výseve. 

Viac detailov

2,02 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Kľukva je veľmi prospešná pre kardiovaskulárny a imunitný systém a má pozitívny účinok pri infekcii močových ciest. Odporúča sa aj ako antikarcinogén. Plody je možné spracovať na sirupy, kompóty, džemy a džúsy, alebo zamraziť či usušiť.

Návod na pestovanie zo semien:

Semena je potrebné pred výsevom stratifikovať - nechať prejsť chladom napr. v nádobe s mierne vlhkým pieskom uloženou v chladničke alebo chladnej pivnici po dobu 4 až 6 týždňov. Je vhodné vysiať semená do kvetináča s čistou rašelinou a tento zakryť tabuľkou skla alebo fóliou pre vytvorenie mikroklímy. Spoľahlivo klíči pri izbovej teplote.

Kľukva sa ľahko pestuje priamo v záhrade pričom je možné využiť zamokrený záhon s kyslou pôdou, alebo jednoducho v kvetináči, v ktorom bohato kvitne a rodí. V prvom roku po výseve je napriek mrazuvzdornosti potrebné rastlinu chrániť pred veľmi nízkymi teplotami prikrytím alebo prenesením do priestorov bez mrazu. Nemá rada preschnutie. Na slnečnom stanovišti prináša bohatú úrodu.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

24 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu